rulet sayi tahmini bahis siteleri

Ziyaretçi

28 Nisan 2011, , 60 Yorum »

KUR’AN ve SÜNNET Okuyucuları artık Ziyaretçi Defteri‘nde buluşuyor.
Bu iki eser ile ilgili görüş ve yorumlarınızı buradan diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

Bu sayfamız Ziyaretçi Defteri olarak ayrılmıştır. Ancak aynı zamanda “İniş Sırasına Göre Kur’an, Akıl ve Bilim Işığında Türkçe Çeviri” adlı yayına hazırladığımız eserimizi okuyan dostlarımızın; Kur’an Mealimiz hakkındaki görüşlerinizi, düşünce ve duygularınızı not düştüğü bir sayfa olarak kullanılacaktır.

Okuduğunuz Sure ve Ayetlerde size göre kapalı (anlaşılmaz) gibi görünen yerleri bize bildirirseniz seviniriz.

Veya size göre kullanılması gereken kelime şu olmalıdır, diye belirtirseniz mutlu oluruz. 7’den 70’e herkesin anlayabileceği dili gücümüz nispetinde kullanmaya çalıştık; sizlerin uyarı ve desteği ile daha güzele ulaşacağımıza inanıyoruz.

Özellikle halktan insanlarımızın görüşleri bizim için önemlidir. Bilen insanlar kibir ve ihtiraslarından dolayı bize çok şiddetle saldırmakta ve bizi incitmektedirler… Biz büyük bir ekibiz ve ekibimizle gereği gibi istişare etmekteyiz. En güzel ve en temiz, anlaşılır bir manayı ortaya çıkarmak için her zaman uğraş veriyoruz ve her baskıda kendimizi ve eserimizi yeniliyoruz. Çünkü bu eser tüm dünya dillerinize çevirilirken ASIL kabul edilecektir ve bir noktada duracaktır… İncilizce, Çince vs. dillerine tercümesi yapılıncaya kadar bu şekilde düzeltilere devam edeceğiz. Belki ondan sonra birkaç yılda bir lüzum görürsek düzeltiler yapılacaktır.

 

Merhabalar bugün nasılsınız?

Sitemize hoş geldiniz.

Onur duyduk.

Umarız sitemizden azami ölçüde faydalanırsınız.

İlminizin artmasına katkıda bulunursak ne mutlu bize!..

Sitemiz ve içeriğiyle ilgili düşünce ve duygularınızı dile getirmeniz; ileriye yönelik hizmet açısından bize güç verecektir.

İçten sevgi ve saygılarımla….

“Ziyaretçi” için 60 cevap

 1. hasan kureş dedi ki:

  Sadık abim Allah senden razı olsun, samimi kalbimle Allahıma dua etmiştim ve demiştimki .dinimizi 72 fıkraya bölünmüştü ve her gurup elindekiyle sevinmekteyken. ben rabbime beni en doğru yola ilet demiştim . beni yetiştiren terbiye aden (rabbbim) bir gün radyo dinlerken senin le tanıştırdı . kuranı bildiğimi zan nettiğim dönemde aslımda hiç bilmediğimi sizinle tanıştıktan sonra anladım . meğer ata dini üzerindeymişim. … onlar ata dinlerini terk etmezler…. şükürler olsun’ki 1993 kuranı okuyup anlamaya başladım , bana kur’anı anlamamda yaptığın emeklerden dolayı tekrardan allah bir kez daha senden razı olsun .kamyoncuda kuranı anlıya biliyormuş veya inşaatcı
  her nefis kur’andan sorguya cekilecektir…

  • Sadık Türkmen dedi ki:

   Kıymetli kardeşim Hasan; beni çok mutlu ettin. Yüce Allahım da seni mutlu etsin: İLK YORUM DA SENDEN GELMİŞ, eskimeyen/kadim dostum… Sağol varol yüreğin dert görmesin…

  • VAHAP KARATAŞ dedi ki:

   DEĞERLİ ABİM;
   1995-96 yıılarında radyoda tanıştığın bir askeri hatırlar mısın bilmem ama o asker seni hatırlıyor ve sana selam ve muhabbetlerini gönderiyor…

   • Hasan Kureş dedi ki:

    değerli dostum abdulvahap . Sadık abiye yazdığın yorumu okudum. inan sanki o yorumu benmi yazdım diye düşündüm . işde bu kuranı anlayanların cevabı. okuyup anlayamayanlar .Allah cc burada nedemek istedi der. Kura’nı samimi kalple okuyanlar Kura’nı farklı düşünmüyormuş

    Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
    1 — Doğrusu Biz, onu Kadr gecesinde indirdik
    2 — Kadr gecesinin ne olduğunu bilir misin sen?
    3 — Kadr gecesi; bin aydan daha hayırlıdır
    4 — Melekler ve Rûh, o gece Rablarının izniyle her iş için iner de iner
    5 — O, tanyeri ağarıncaya kadar bir selâmettir

    özelikle kadr gecem demen beni cok duygulandırdı . kuranı okuyup anladığından şüphem yok kardeşim. rabbim herkeze kadir gecesi nasip etsin. sadık abimizin amacıda budur. her eve , anlayacağınız dilde bir kuran .

    değerli dostum vahap karataş. seni tanıyorum merak etme aradan onca sene de gecse .radyo mimi cok şeylere vesile oldu yapanlardan ve calışanlardan allah razı olsun görüşmek umuduyla allaha emanet ol

    • VAHAP KARATAŞ dedi ki:

     Değerli Hasan abim;

     Yazdıklarına bir bir katılıyorum. İnsan oğlu istedikten ve harekete geçip eline Kur’an’ı aldıktan sonra Rahman Kuran’ı öğretiyor. Şu anki inanç ve itikadımda sadık abim kadar senin de çok faydan oldu. Radyo da buluştuğumuz o tek gecede bana ” Şeytan nereye girdi ki nereden çıksın ” demen bana çok şeyi öğretti. Sırf bu sorudan yola çıkarak yaradılışımızın nasıl gerçekleştiğini aşama aşama idrak edebildim. Allah senden razı olsun.

     Daha önceki yazımda da yazdığım gibi; sizleri tekrar görmek beni çok duygulandırdı. Çünkü; Kur’an düşünmenin hazzını sizlerle yaşadım. Kur’an mesajına yabancı bir CİN İKEN, onu idrak edebilen bir İNSAN oldum. Bunda Sadık abim kadar seninde payın büyük. ALLAH sizleri Razı olduğu kullardan eylesin.

     Ancak ben, şuan utanç içerisindeyim. Rahman Kur’an’ı öğretmişken, ben kendi hatalarım yüzünden Kitap yüklü bir merkebe döndüm. Gönül rahatlığı ile Elhamdulillah müslümanım diyen güzel sözlülerden olmanın hazzını yaşamış olmama rağmen, böyle bir duruma düşmüş olmak beni utandırıyor. Kur’an’ı anlayabilmiş olmasına rağmen Kur’an_ ı yaşayamamış zavallının biriyim. Şuan bunları yazarken bile çok utanıyorum. Münafıklık yapamam. Maalesef şuan ki durumum bu.

     Görüşmek ümidiyle ALLAH yar ve yardımcınız olsun..

 2. NUR dedi ki:

  Bu sözler Hz. Ali ‘nın değil. çoğu Hadisi Şeriftir..

  • Sanırım yanlış yere yorum yazdınız. “Hz. Ali’den Hikmetli Sözler” adlı kategori için yazmış olmalısınız. Hadis olması muhtemeldir; çünk Hz. Peygamber sav’in talebesidir Hz. Ali ra.

 3. ismail ergül dedi ki:

  Sayın Sadık Türkmen Hocam;
  2010 yılında Kula ilçesinde ücretsiz dağıttığınız kitabınızdan evlerimize aldık. Ben 15 yıldır yılda 2-3 kez kur’an mealini hatim ediyorum. Sizin mealinizi görünce GERÇEKTEN AKIL VE BİLİM IŞIĞINDA bir meal olduğunu anladım. Günümüzün gençlerinin ve yaşlılarının en güzel şekilde anlayabilecekleri bir meal olmuş. Ben Kur’an okumaya; din konusunda cahil,bağnaz ve tutucu bir hocayla tartıştıktan sonra inadına başladım. Dinimizin neleri emrettiğini okumadan ve anlamadan-bilmeden inanan bir toplumuz. Kitabınız gerçekten çok değerli. Tüm islam alemi Kur’an ın verdiği mesajları okuyup, anlamaya başladığı zaman gerçek refah ve mutluluğa erişebilecektir. Kur’anı anlamayanlar, art niyetli insanların dediklerine inanmak zorundadırlar ve günümüzde yanlış yollara yönlendiriliyorlar. Şeyhler, töre cinayetleri, muskalar – büyüler, terör , hep cahil müslümanlarla beslenmektedir.
  Mümkünse ben bu meali pdf formatında bilgisayarıma kaydetmek istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olacağınıza inanıyorum.
  Saygılar
  İsmail Ergül

  • Evet, Kula ilçesinde yaklaşık 5.000 adet ücretsiz dağıtıldı.

   Değerli dostum; ilginize müteşekkirim.

   Kur’an Mealimiz KİTAP olarak basılıp dağıtılmaktadır.

   Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

   Allah, yar ve yardımcınız olsun.

   En içten sevgilerimi sunuyorum.

 4. Serdar UZUN dedi ki:

  Sadık Bey,
  İyi bir meal, diğer meallerle karşılaştırıldığında kendini belli eder. Ben de öyle yaptım, piyasadaki hemen hemen tüm meallerle bazı muhtelif ayetleri karşılaştırdım. Hakikaten titiz bir çalışma yapmışsınız. Yüreğinize sağlık. ARO (Allah Razı Olsun).

  • İlginize teşekkür ederim Serdar bey. Beğenilerinizi tüm eş ve dostlarınızla lütfen paylaşınız. Sitemizden kitap siparişi verilebiliyor. Lütfen tavsiye ediniz. Sizlerin de çalışmalarında başarılar dilerim. Allah sizden de razı olsun…

 5. VAHAP KARATAŞ dedi ki:

  Değerli abim;

  1995-96 yılları arasında keşmekeş bir hayat yaşarken askerde gördüğüm bir rüya üzerine namaz kılmaya, kitaplar okumaya başlamıştım. O güne kadar imam hatip lisesi mezunu olmama rağmen keşmekeş bir hayat yaşamış olduğum gibi, kendimi din hakkında bilgili biri sanıyordum. Bir cumartesi günü radyoda frekansları kurcalarken senin sesinle irkildim. Duyduğum ses aynen şöyle diyordu: “Ben Sadık TÜRKMEN. BENİM SÖYLEDİKLERİMİ KUR’AN’A SORUN. KUR’AN’A UYUYORSA ALIN. UYMUYORSA DUVARA VURUN.”

  Bu cümleyi duyduğum o gece benim kadir gecemdi. Sonra seni ve seninle beraber Kur’an’ı tandım. Teskere alıp memleketime döndükten sonra da Kur’an düşünürlüğüm, araştırmalarım devam etti. Ancak maalesef 5 yılım da ismi önemli olmayan bazı çevrelerle beraber geçti. Araştırmalarım devam edip, yanlışlardan arınmaya başladıkça ve Kur’an’ın bana öğrettiklerini anlattıkça birlikte hareket ettiğim çevreler tarafından dışlandım. Kafir ilan edildim. Çünkü onlar için Kur’an cemiyeti olmak önemli değildi. Onlar için önemli olan maalesef cematti.

  Bu durum beni biraz üzse de hiç önemli de değildi. Tek başıma mücadele etmek zor olsa da, koskoca bir şehirde Kur’an’ın anlattığı müslüman kimliğine sahip ilk kişi olmanın mutluluğunu yaşıyor, ilk müslümanlardan olmanın heyacanını duyuyordum.

  Seni ve Kur’an’ı tanımadan önce mesaja yabancı bir biriydim. Kur’an’ı tanımakla Rabbim beni bilinçli bir kul olmaya terfi ettirdi. Ancak ben bu lütfa layık olamadım. Bazı hayat şartları ve yaşanan bazı özel durumlar sebebiyle okumaya ara vermek zorunda kaldım. Şu an Kur’an’ın tabiriyle kitap yüklü bir merkep olsam da, itikat anlamında şirkten arınma, Yüce Yaratan’ı bir kabul etme anlamında elhamdulillah müslümanım. Seni ve Kur’an’ı tanıdığım için çok şanslı bir insanım. Rabbim senin aracılığınla Kur’anla tanışmamı sağladığı için rabbime hamdolsun. Sana da bu anlamda ne kadar teşekkür etsem azdır. Umarım Rabbim seni sadece cennetine aldığı kullardan değil, aynı zamanda razı olduğu kullardan eylesin…

 6. saliha dedi ki:

  Enişte her zaman başarılarının devamını diliyorum… Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun… İnşallah

 7. mustafaurkan dedi ki:

  kardeş namaz bile kılmadığını söylüyorsun, Kur’an meali yazıyorsun Allah Teâlâ sana hidayet versin.

  • Amin; Allah bana hidayet verdiği gibi sana da hidayet versin. Güzel duan için teşekkür ederim kardeş…

   Ancak nerede Namaz kılmadığımı söylüyorum ve ne zaman…

   Hayat hikâyemi okuduysan; o hayat hikâyesi gerçektir ve bana aittir.

   Kısa bir dönem öyle inanıyordum ve Namaz kılmayı bıraktım, ama sonra şükürler olsun ki, Kur’an’da gerçeği gördüm ve yeniden başladım.

   80’li yıllardı o yıllar Mustafa kardeşim. Sanırım 1983’tü. Ayrıca Kur’an Meali yapmanın Namaz ile bir ilgisi yok ki; öyle olsa 200’e yakın Meal var, bir kısmı Namaz kılmayan ve hatta senin gibi, benim gibi inanmayan ve onu bırak Gayr-i Müslim (Müsteşriklerden olan) insanlar bile KUR’AN-I KERİM’in çevirisini yapmışlardır. Sanırım bu konuda biraz bilgi eksikliğin var gibi…

   Zahmet edip yazdığın için teşekkür ederim…

   Sağlıcakla kal. 

 8. Erkan Önder dedi ki:

  Web tasarım ve web yazılım firması olarak Sitenizi başarılı bulduğumuzu belirtmek isteriz.

 9. faruk dedi ki:

  mealinizi okumadım özgün olduğu yazılıyor…Yalnız bir noktada sıkıntı olduğunu söylemem de gerekir..Bu mealinizi Allah Rızası için internete de koymanız gerekirdi diye düşünüyorum…Ben parasında değil, yanlış anlamayın anlatmak istediğim konu bu iş Allah Rızası için yapılıyorsa ki öyle olmalı, bu mealin internette de okunabilir olması gerekir…Bunu yapmayacağınızı daha önce bir arkadaşa yazmışsınız en azından 3-4 süre paylaşsanız yorumunuzu daha net görebilsek ve ona göre alsak…

  • Burada ve Facebook sayfamda (bunu herkes bilir, bir anlık sinirlenme ile yazıyor ve yayınlıyoruz ama sonra üzülüyoruz) tartışmalı konuları pek fazla tutmuyorum; 24 saat en fazla 72 saat tutuyorum ilgili kişiler yorumları ve kendilerine verilen cevapları okumuşlardır düşüncesiyle kaldırıyorum. Tartışmalı konular insanları rahatsız ediyor. O anki kızgınlıkla insanlar birbirlerine yazıyorlar, sonra üzülüyorlar.

   3-4 Sûre paylaşsanız, demişsiniz. Aşağıda vereceğim linkte sitemizde neredeyse Mealimizin üçte biri yayınlanmıştır. Orada fikir edinebileceğinizi düşünüyoruz:

   https://www.sadikturkmen.com/kategoriler/kuran-calismalarimiz/
    

   • Ayrıca müminler her gün kendilerini yenileyen insanlardır. Bu şu demektir; hatalarını görebilme güzelliğine sahiplerdir: Sana karşı dediğin gibi zan beslemiş olabilirim. Zanna kapılarak hatalı görüş beyan etmiş olabilirim; bunun için özür dilerim Faruk kardeşim. Lütfen hakkını helal et. Sen düşünce haklısın, ben de böyle düşündüğüm için haklı olabilirim… Allah’a emanet kal. Bana yine yazabilirsin; [email protected]

 10. Kürşat dedi ki:

  Selamun Aleykum değerli insanlar,

  Sadık abimizin bu değerli eserini bir zahmet her şeye para bulduğumuz gibi, üç beş kuruş ayırıp değer veriyorsak emeğe, çalışmaya, bunu hazırlayanın arkasında herhangi bir cemaat-Çİ grup, parti veya devlet olmadığı için, bunun bir malediş/maliyet bedeli olduğunu unutmayalım… En değerli kitap olan Kur’an-ı Kerim’in meal/çevirilerine de değer verelim, Saygılarımla  

 11. Uğur dedi ki:

  Selamın aleyküm hocam. size kafama takılan bir suali arz etmek için yazdım,
  Sadık ağabey, ben de uzak doğu sporları ile ilgilenmek istiyorum;
  ancak islam inancım bu sporların gereksiz, zaman kaybı, para kaybı, şiddetin günah olması hasebi ile hayırsız bir iş olduğunu söylüyor. Bir mü’minin bu tür sporlarla ilgilenmesi ne derece doğrudur, Allah bize “zincir yumruk yap” diye sormayacak, diyorum kendime ve şevkim kırılıyor…
  Arada kaldım, yardımcı olursanız sevinirim,
  Saygılarımla… 

  • Aleyküm selam ve rahmeh değerli kardeşim; seni çok iyi anlıyorum, ancak unutma ki, Hz. Peygamberimiz: “Güçlü mümin zayıf müminden hayırlıdır” buyurur.

   Zinde olmak, güçlük olmak; hem sağlıklı ibadet edebilmek ve hem de mücadele edebilmek için çok önemlidir.

   Aynı şey silahlanma ile ilgili de öyledir.

   O zaman neden silahlı orduya sahip olalım, diye şeytanın attıklarına kulak asmış olursak zayıf düşeriz. Ordu bakımından da güçlü olmamız lazım ki; dış düşmanların gözü korksun. Silahlı Kuvvetlerimiz her türlü teknik donanımlı silahlara sahip olmalıdır.

   Onun için Allah; son teknoloji ile ordunun donatılmasını ister, hazırlıklı olmamızı vurgular.

   Bedensel güç anlamında da aynı şekilde algılamakta fayda var; hazırlıklı olmak adına…

    

 12. musb dedi ki:

  git allahtan istigfar dile pis zındık

 13. turgay dedi ki:

  S A SADIK  ABİ NASILSINIZ  BEN TURGAY

 14. turgay dedi ki:

  S  A ABİ  BEN TURGAY NASILSINIZ  DİN  NESİHATTIR  BARBİMİZ BUYURKİ MEAL  EN  ZAMANA YEMİN OLSUNKİ  İNSANLAR HÜSRANDA  ANCAK İMAN EDENLER  SALİH AMEL İSLEYENLER HAKKI VE SABRI TAVSİYE EDENLER  MÜSNESTA   ALLAH EKBER ASLAINDA  HERSEY ACIKKİ YANİ KURANA TESLİM OLMAK  LAZIMKİ  SADCE KURAN  OKUMAK YETERLİ DEYİL HEM OKUMAK HEMDE AMEL  YAPMAK LAZIM  İNŞ KURAN YASAM BİCİMİ DİR ONA TESLİM OLMAK LAZIM YASANTIMIZ HER ALANINDA  ONU REHBER EDİNMEMİZ LAZIM BASKA CIKAR YOL YOK  KURAN BAKINCA İPLİS RABBİNİ TANIYORDU  AMA İTAATTEN  KACINDI  YANİ AMELDEN   SONUC BELİ  İNSANLAR KURANA KARSI SAGIR KÖR OLMUSLAR SADECE ÖLÜLERE OKUNAN  KİTAP OLMUS  MALESEF GÜNÜMÜZDE İMAN SADECE   YETERLİ GÖRÜLÜYOR  OYSA İMAN VE AMEL OLAMSI DA SART CİNLER VE İNSANLARI ANCAK BAN KULLUK ETSİNLER DİYE YARATTIM KULUK ANLAMI TESLİM OLMAK BOYUN EYMEK  KISACA YASANTIMIZ HER ALANINDA ALLAH CC TESLİM OLAM K LAZIMKI   ALLAH CC RIZASINI KAZANALIM  ALLAH CC SEVMEK  LAZIM ALLAH CC İCİNDE BUZG ETMEK LAZIM  UNUTMUYALIM  ÖLÜM VAR YAPTIKLARIMIZDA HESAP GÖRECEGİZ  KİM ZERRE KADAR HAYIR İŞLERSE KİMDE ZERE KDAR ŞER İŞLERSE KARSILIGINI GÖRECEK TİR MAHSERDE  HERSEYE KADİR OLARAK  ALLAH CC  YETER

 15. Sİnan dedi ki:

  Selamun aleykum Ben sorumu şöyle özetleyeyim. Sadık TÜRKMEN’in Kuran çevirisini okumaktayım. Eğer bilimle çelişen bir çeviri görürseniz üstünü çizin kabul etmeyin diyor. Tarık suresinin 7. ayetinde spermin bel ve kaburga kemikleri arasından çıktığı anlaşılmıyor mu? Eğer böyle ise bugünkü bilimde spermin testislerde üretildiğini biliyorum. Bu bir çelişki değil midir?

  • Sadık TÜRKMEN dedi ki:

   Aleyküm selam ve rahmeh Sinan YILDIZ kardeşim;

   Mailinizi aldık. İlginiz için teşekkür ederiz. Konuyu araştıracağız. Konuyla ilgili uzmanlara danışacağız. Size de inşallah döneceğiz.

   Çalışma ve araştırmalarınızda başarılar dileriz.

   Doğrusu bizi bu geri dönüşüm çok mutlu etti.

   Neden mi?

   Elhamdülillah insanlar okuyor ve düşünüyor ve soruyor?!

   Bu gerçekten büyük bir gelişme…

   Konuyla ilgili ayeti buraya almakta fayda var:

   ~ «5. İNSAN bir baksın!

   Hangi şeyden yaratıldı/neden yaratıldığını araştırsın?

   6. Dökülüp atılan/spermalı bir sıvıdan yaratıldı;

   7. bel kemiği ile kaburga kemikleri arasından çıkan!

   8. Hiç şüphesiz O,

   onu yeniden (hayata) döndürmeye elbette güç yetirendir.» [TARIK SURESİ’nden]
    

   // Bizim şahsi kanaatimize göre: SPERMİN ÜRETİM MERKEZİ/KARAR (DURUŞ) YERİ İLE GELİŞ/ÇIKIŞ NOKTASI burada gözönünde tutulmalıdır diye düşünüyorum. Ayet motomot: BEL İLE KABURĞA KEMİKLERİ ARASINDAN ÇIKAN, der. Çıkan derken: Bana göre ÜRETİM MERKEZİ anlamındadır. Yoksa çıkan derken, çıkış noktası KARDEŞİMİZİN İŞARET BUYURDUĞU NOKTADIR… Ya da son (yani çıkmadan önceki) çıkış noktası malum yerdir. Ama yine de İŞİN EHLİ/UZMANI BİLİM ADAMLARIMIZA danışacağız.

   Ancak bir iki not düşmemizde fayda var:

   Yani;

   1) Spermin üretildiği yer: “Bel ile kaburga kemikleridir” diyebiliriz.

   2) Spermin biriktirildiği, tutulduğu bir yer (yani bir karar/barındırılma yeri) vardır.

   3) Testislerde bulunan haya (dediğimiz) kesesinden dışarı atıldığı halk tarafından bilinenidir.

   2000-2004 yılları arasında; Ankara’da, Eskişehir’de ve Bursa’da: Pratisyen Hekimlerimizi TIP’TA UZMANLIK SINAVI’NA HAZIRLADIĞIMIZ BİR TUS DERSANECİLİĞİ YAPMIŞTIM.

   Bir iki yıl da Ankara Kızılay Tus Dersanesi’nin Genel Koordinatörlüğünü yaptım.

   Daha sonra TUSMER diye bir Dersanenin.

   Daha sonra da kendi Dersanemi açtım: KAPLAN TUS diye. Eskişehir’de…

   Şükürler olsun yüzlerce Pratisyen Hekim elimizden geçti ve onlarcasını Uzman yaptık.

   Haftada iki gün Cumartesi-Pazar 16 Saat; Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir’den konularında Uzman Prof’ları, Doç.Dr.’ları Hoca olarak getirtip DERS verdirtiyordum.

   Yani o dönemi neden mi anlatıyorum; ben de hemen hemen tüm derslere katılıyordum. 

   Temel Bilimler ve Klinik Bilimler’den olan tüm dersleri izliyordum.

   Meselâ bir Anatomi dersine katılıyordum, bir Pediatri, bir Cerrahi, Nöroloji, Dahiliye, Farmakoloji, Kadın Doğum, Patoloji, Biyokimya, Mikrobiyoloji vs.

   Doğrusu çok istifade ettim ve Mealimizin hazırlık aşamasında kıymetli Hocalarımıza çok sorular sordum.  // 

   • Sadık TÜRKMEN dedi ki:

    Konuyla ilgili bir Doktorun bir araştırması olmuş, Sinan kardeşim verdi. Onu burada paylaşmak istiyorum, bilginize. Bu vereceğimiz linkte biz de görüşümüzü yazdık:

    http://www.suleymaniyevakfi.org/fitrat-ve-tip-arastirmalari/tarik-suresi.html

    Dr. Seda SEZER hanımefendinin dikkatlerine;

    Çalışmalarınızdan dolayı sizi kutlarım, ancak ayetlerarası bağıntıyı/ilintiyi doğru kurmakta fayda var.
    İlgili ayetleri bir bütün olarak; bizim yayına hazırladığımız Meal ile ele alalım sonra bir de bu yönde düşünelim.

    TARIK SURESİ
    İniş Sırası: 36 • Mushaf Sırası: 86 • Mekki Sure • 17 Ayettir

    Rahmân ve Rahîm Allah’ın adıyla

    1. ANT OLSUN gökyüzüne
    ve
    Tarık’a!
    2. Tarık’ın ne olduğunu bilir misin?
    3. O, ışığıyla karanlıkları delerek ilk çıkan parlak bir yıldızdır.
    4. Üzerinde gözetleyici olmayan hiçbir kişi yoktur.

    5. İNSAN bir baksın!
    Hangi şeyden yaratıldı/neden yaratıldığını araştırsın?
    6. Dökülüp atılan/spermalı bir sıvıdan yaratıldı;
    7. bel kemiği ile kaburga kemikleri arasından çıkan!
    8. Hiç şüphesiz O,
    onu yeniden (hayata) döndürmeye elbette güç yetirendir.

    9. BÜTÜN sırların ortaya çıkarılacağı gün;
    10. onun (insanın) ne bir gücü, ne de bir yardımcısı vardır.

    11. ANT OLSUN, o dönüşlü olan/dönüp duran gökyüzüne,
    12. çatlayıp yarılan yere!

    13. ŞÜPHESİZ bu, kesin ayırt edici bir sözdür.
    14. O bir şaka/oyun değildir!

    15. ŞÜPHESİZ onlar, hileli bir tuzak kuruyorlar.
    16. Ben de bir plan yapıyorum.
    17. Şimdi sen gerçeği bildiği halde reddeden(kâfir)lere bir süre tanı,
    kısa bir süre!

    DÜŞÜNCELER

    5 ve 8. ayeti birlikte değerlendirmeliyiz: İNSAN BİR BAKSIN, derken; Kur’an’da müşriklerin ve kafirlerin ölümden sonra tekrar/yeniden yaratılmaya olan güvenleri/imanları yoktur; bunu hatırlayalım.

    11 ve 12. ayetler; yine Kur’an’ın genel bütünlüğünde görülebilir ki: Geri dönüş ve geri dönme özelliğine sahip vs. değil, dönüp duran gökyüzünden bahsedilir.

    (Bu konuyu bir de Abdulaziz Bayındır Hocamızla görüşseydiniz iyi olurdu, özellikle 11 ve 12. ayetlerle ilgili).

    Yorumlarınız biraz zorlama yorumlar olmuş.

    Ama düşünmeye, araştırmaya devam etmekte fayda var.

    Çalışmalarınızda başarılar dilerim. (SADIK TÜRKMEN)

    Sinan Yıldız kardeşimle de şunları yazıştık:

    // Sen bu sunumdan ne anladın Sinan kardeşim?
    Bir cümlesi: “Yaptığım araştırmalar omurga ile göğüs kemikleri arasından çıkan ve ileri itilen mainin insanda kalp, kalpten çıkan ve pulsasyon veren damar olduğunu göstermektedir.” //

    Sinan Yıldız
    değişik bir bakış açısı bence dogrumudur bilemem dedigie gore orda kastedilen su meni degil diyor

    Sinan Yıldız
    kalpten cikan bir sivi olarak yorumlamis
    8.ayettede onu geri dondurmeye gucu yeter diyor galiba kuranda
    kalpten cikan kan yine kalbe donuyor
    uyuyor yani dedikleri ama bugüne kadar böyle bir yorum görmedim .

    // Sadık Türkmen
    5. İNSAN bir baksın!
    Hangi şeyden yaratıldı/neden yaratıldığını araştırsın?
    6. Dökülüp atılan/spermalı bir sıvıdan yaratıldı;
    7. bel kemiği ile kaburga kemikleri arasından çıkan!
    8. Hiç şüphesiz O,
    onu yeniden (hayata) döndürmeye elbette güç yetirendir.

    Sadık Türkmen
    Bu dört ayet bir bütündür.
    İnsan dikkat çekiliyor
    sonra;
    onu yeniden döndürmeye muktedirdir, diyor.
    Müşriklerin iddiaları var biliyorsun Kuran’da
    ÖLDÜKTEN SONRA, YENİDEN DİRİLTİLMEYECEĞİZ, diye de bir söylemleri vardır.
    Allah da parmak uçlarını bile yeniden yaratmaya muktedirizdir, der.
    burada da aynı şey sözkonusu olamaz mi?
    Öldükten sonra yeniden dirilmeye inanmayan insanlara bir cevap niteliği taşımaz mı?
    YENİDEN YARATMAYA MUKTEDİR OLAN BİZİZ, diye.
    ???
    düşünelim inş.

    Sinan Yıldız
    7.ayette bir sıvidan bahsediyor 8.ayettede suyu geriye döndürmekten bahsediliyo olabilir ama bugune kadarki mealler hep sizin dediginiz gibi

    ~ ARAŞTIRMAYA VE DÜŞÜNMEYE DEVAM…

 16. bozlakbeyi dedi ki:

  Sayın SADIK TÜRKMEN bey öncelilke Selam ve hürmetlerimi sunarım.

  Köyünüz OYMİDE hakkında geçmişten günümüze ayrıntılı bir bilgi rica ediyorum. Bu bilgiyede sizin sayenizde ulaşacağıma inanıyorum. OYMİDE köyünü yakından tanımak istiyorum. göndereceğiniz dokümanları e mail yoluyla gönderirseniz sevinirim.

  Şimdiden ilgi, alaka ve desteğinize teşekkürlerimi sunuyorum.

  Saygılarımla

 17. bozlakbeyi dedi ki:

  Sayın Sadık TÜRKMEN bey soruma yanıt verdiğiniz için öncelikle teşekkür ederim.

  Ben bu bilgileri zaten buldum. Benim istediğim OYMİDE köyü geçmişten günümüze evreleri yani, kök nereye dayanıyor nerden gelmiş, kimler tarafından yerleşke kurulmuş vs. vs. bu güne kadar olan geçmiş kısacası tam bir net geçmiş arıyorum.
  OYMİDE köyünden halka mal olmuş bir OYMİDE ileri geleni olarak ancak sizin kanalınızla öğreneceğimi zannediyorum.

  Teşekkürlerimi sunar başarılarınızın devamını dilerim.

  Saygılarımla
  Bozlakbeyi

  • Sadık TÜRKMEN dedi ki:

   Sayın Bozlakbeyi estğ.; yanıt ancak kişinin bildiği kadarıyla verilir: Biz de sizinle ancak bildiklerimizi paylaştık. Madem: “Siz zaten bu bilgileri bulmuşsunuz”, daha fazla bilgiye sahip olsaydım herhalde sizinle paylaşırdım. Siz de bulursanız bana yazarsınız…

   Bu bir; ikincisi, size: “Merhabalar; sitemize hoş geldiniz. Sanırım aynı köylüyüz. Kimlerdensiniz acaba?” diye bir soru sorulduğunun farkındasınızdır eminim…

   Köylümüz değilseniz, köyümüzle ilgili bu araştırmayı belki Çubuklu olduğunuz için yapıyor olabilirsiniz. En azından kısa bir not yazma zahmetinde bulunsaydınız; gerçekten nezaket sahibi birisi olduğunuza kanaat getirmiş olurdum. Çünkü yazılarınızdan nezaket sahibi birisi olduğunuz imajını veriyorsunuz: Ancak sorduğum soruya cevap vermeme gibi nezaketsizliğinizi bu güzel cümleleriniz maalesef gizleyemiyor…

 18. bozlakbeyi dedi ki:

  Sayın Sadık TÜRKMEN bey sizden dikkatsizliğimden dolayı özür diliyorum.

  Sorunuzu cevaplayacaktım fakat bir an dalgınlığıma geldiği için atlamışım. Bu konuda tamamen haklısınız.

  Evet Çubuk ilçesinden olup fazla gitmediğim için bilgi sahibi değilim. fakat OYMİDE köyü ise tamamen manevi bir köyüm haline gelmiştir. Köyünüzden öyle çok sevdiğim saydığım bir arkadaşım varki değeri ölçülemez. Bundan dolayıdır ki arkadaşımın köyü hakkında ayrıntılı bilgi edinmek istedim.

  • Sadık TÜRKMEN dedi ki:

   Mesele anlaşılmıştır, önemli değil; canınız sağolsun. Ne güzel, herkese sizin gibi dost ve arkadaş nasip olsun.Kim bu şanslı köylüm acaba, belki tanıyabilirim bir mahsuru yoksa…

   Çalışmalarınızda başarılar dileriz…

   Hayırlı günler. 

 19. BAHADIR YILDIZ dedi ki:

  Allah’ın selamı ve bereketi üzerinize olsun. ben 1972 Çankırı doğumluyum. istanbul bağcılarda oturuyorum.
  Sayın Sadık TÜRKMEN bey , benim sizden bir ricam olacak. Radyo mim döneminden .
   o zamanlar radyoda  yanlış hatırlamıyorsam ; kur’anın gölgesinde , örnek bir kur’an nesline doğru , adında bir proğramınız vardı. o proğramlarınızdan  okadar etkilenmiştimki , proğram gün ve saatlerini dört gözle bekliyordum. hatta bir gün sizinle ve radyodaki çalışanlarla tanışmak için karşıya radyoya gelmiştim , ve daha sonra iş yerinizde bir ziyaretim olmuştu.
   neyse sözün özü  , ben bu yapmış olduğunuz proğramların bir kaydı varmı ?  varsa nasıl temin edebilirim ? buradaki bilgilerden çocuklarımın  ve de namaz aralarında sohbet ve kur’an dinlemeyi çok seven annemin de istifade etmesini istiyorum.
  bana bu konuda yardımcı olurmusunuz .
  Allah (cc )doğru yolundan cümlenizi ve cümlemizi ayırmasın.
  hayatta başarılarınızın devamını diliyor ve Allah’a emanet olun diyorum.  

  • Sadık TÜRKMEN dedi ki:

   Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi sizin ve ailenizin de üzerine olsun kıymetli kardeşim; sizlerle yeniden bir vesile ile karşılaşmak ne güzel…

   Eve o dönem muhteşem günlerdi; Rabbimiz bize çok büyük lütuflarda bulundu. Programımızın ilk bölümü SUNUŞ konuşmasından oluşuyordu, biliyorsunuz. 1,5 saat önceden tespit etmiş olduğum BİR KONUYU işliyordum.

   Daha sonra yaklaşık 2 saat; 7’den 70’e CANLI YAYINDA KUR’AN MEALİ OKUTUYORDUM… Tabi o zamanlar KUR’AN MEALİMİZ yoktu ve herkese evinde bulunan MEAL’den okutuyordum.

   Okuduğu ayetten ne anladığını sorduğumda eğer anlayamadığı bir kelime olursa yerine birkaç farklı kelime koyuyor ve şimdi nasıl, anlayabildiniz mi, diye soruyordum: İŞTE KUR’AN MEALİMİZ 79 yılından beri YAŞARAK ORTAYA ÇIKTI…

   O dönem SUNUŞ konuşmalarım KASET olarak basılıp ücretsiz dağıtılıyordu. O zamanlar İŞ HAYATIMIZ iyiydi şükür. 98’de iflas ettik…

   98’den bu yana da kendimizi ilme verdik ve şükürler olsun: KUR’AN MEALİMİZİ yayınladık ve daha sonra da: HUKUK USÛLÜ ve SÜNNET adlı bir eser daha yayınladık…

   Dolayısıyla KASETLER arşivlerimde var, ancak onları CD’ye vs. çevirmek sanırım zor.

   KUR’AN MEALİMİZ ve SÜNNET kitabımızla bu hizmetimizi sürdürüyoruz.

   Arzu ederseniz bu linkten sipariş verebilirsiniz. Siz ve Aileniz okurlar… Radyodaki görüşlerimizi HUKUK USÛLÜ ve SÜNNET adlı kitabımızda toplamış olduk…

   http://kitap-ekitap.com/ 

   [email protected] mail adresimle iletişim kurabilirsiniz; Cep telefonumuzu verelim birbirimize… Ben de İstanbul’da ikamet ediyorum…

   İçten sevgilerimle… 

 20. BAHADIR YILDIZ dedi ki:

  tekrar selamlar Sadık bey.  mesajıma hemen cevap verme nezatiniz için ayrıca teşekkür ederim  .
  bahsettiğiniz kitapların  siparişlerinide verdim . inşallah istifade edeceğiz. Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın.
  sağlık sıhhat ve Allah yolunda daha çokhizmet edebilmeniz için , hayırlı ömürler diliyorum .
  Allah’a emanet olunuz.  

   

  • Sadık TÜRKMEN dedi ki:

   Amin kıymetli kardeşim; hepimizin emekleri inşaallah zayi olmaz ve yarın karşımızda hazır bulanlardan oluruz. Sizlere ve Ailenize ben de hayırlı ömürler dilerim. Sizler de Yüce Allah’a emanet olanlardan olasınız… Selam ve dualarımla…

 21. st3792 dedi ki:

  Selam. Kitabınızı alacağım ama benim için ölçü Fatiha çevirisidir. Nasıl çevirdiğinizi öğrenebilir miyim? Teşekkür ederim.

 22. Ozcan Erdonmez dedi ki:

  Sadik hocam,
  Kitaplarinizi aldim, henuz okumadim ama gercekten sabirsizlaniyorum. Hukuk usulu eseriniz yeni bir usul mu oneriyor yoksa sadece bir kolaylastirma mi? Ayrica klasik fikih usulu eserlerini de okumami oneriyormusunuz? Ben sadece Islami dogru ogrenmeye calisan siradan bir vatandasim. Simdiden tesekkur eder size basarilar dilerim, Allah yardimciniz olsun.
   

  • Sadık TÜRKMEN dedi ki:

   İlginize teşekkür ederim. Bir an evvel okumaya başlarsanız ilk sayfalardan itibaren farkı görürsünüz. Kur’an’ı Anlama ve Uygulama Metodu olarak tasarlandı. Bugün Hz. Peygamber ve Arkadaşları olsaydı: KUR’AN’I NASIL ANLARLAR VE YAŞARLARDI? sorusundan yola çıkarak hazırlandı. Yani Ashab Dönemine gidildi ve O Dönem bugüne taşındı da diyebiliriz… İnşaallah Rabbimizin lütfuyla başarılı olmuşuzdur… İslamı doğru öğrenmek için Kur’an’ı bol bol okuyun ve okuduklarınızı günde birkaç kişiyle paylaşın: BÖYLECE KUR’AN YAŞAYARAK ANLAMAYA ÇALIŞMIŞ OLURSUNUZ… Ben de sizin gibi birisiydim; ben başardıysam: Eğer inanırsanız siz de başarırsınız… Allah yar ve yardımcınız olsun…

 23. MEDET dedi ki:

   SADIK BEG… BU MEALİ SENMİ YAZDIN….:-) YANİ SEN ŞİMDİ KURAN I KERİMLE YAZDIĞIN MEALİ EŞMİ TUTUYON.VE HATTA YUKARDA BAZI YORUMLRI OKUDUMDA ADAM DERKİ SİZİN MEALİNİZİ YILDA 2 3 SEFER HATİM EDİYOM.NE BİÇİM BİR TİYATRODUR YAZIKLAR OSLUN.
   

  • Sadık TÜRKMEN dedi ki:

   İlginize teşekkürler Medet Beg;

   Burada, ziyaretçi defterindeki kişiler oyuncu değiller: Hepsi gerçek kişiler ve içlerinden geldiği gibi düşüncelerini not düşmüşler. Kimi bizi tanır, kimiyle süregelen bir dostluğumuz vardır, kimiyle de burada ilk kez tanışmışızdır ama bir şekilde Mealimizi okumuşlardır ve olumlu ya da olumsuz görüşlerini dile getirmektedirler.

   Ziyaretçi Defterimize yorum/not düşen herkesin görüşüne yer verilir, bakın sizinkine yer verildiği gibi…

   HATMETMEK: Bir şeye başlanılıp sonunu getirmek demektir.

   Buradaki arkadaşımız gayet iyi niyetle: Mealinize başlayıp sonunu getirdim, demek istemektedir.

   HATİM kelimesi KUTSAL bir kavram değildir yani.

   Bir Kur’an Meali de HATİM edilebilir: Yani baştan okumaya başlanılıp sonu getirilebilinir. Zaten başlayıp bir kez olsun bitiremeyen insanlarla dolu olduğu için dünya: KUR’AN ONLARDA BİR DEĞİŞİM YAPMIYOR!..

   İnşaallah BİR KEZ OLSUN anladığımız dilde Kur’an Mealini bitirelim.

   Tekrar ilginize teşekkürler, sevgi ve saygılarımızla…

 24. bmyoi dedi ki:

  Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.
  Mealinizi büyük bir zevkle okuyorum. Böyle güzel bir çalışmayla insanların, Yüce Allah’ın kelamını layığıyla anlaması için gösterdiğiniz çaba için de ayrıca Allah sizden razı olsun inşallah.
  Ben naçizane bir öneride bulunacaktım. Kevser suresi de malum Duha ve İnşirah sureleri gibi Allah’ın Peygamberi kutlu yolda yürümeye başlarken yüreklendirdiği, desteklediği surelerden biri. Sizin mealinizdeki çeviri şöyle:
  “O halde;
  sen de yalnız Rabbin için ibadet et
  ve
  yalnız O’nun için kurban kes
  (insanlara etli ziyafetler ver)
   Surenin Mekki olduğunu, ilk inen surelerden olduğunu da göz önünde bulundurarak çeviriyi şöyle yapmak daha uygun düşmez mi acaba?
  “O halde;
  sen de yalnız Rabbin için ibadet et
  ve
  yalnız O’nun için dimdik dur, zorlukları göğüsle / kurban kes”
  Tabi ki takdir sizin ve doğrusunu Allah bilir.

  • Sadık TÜRKMEN dedi ki:

   Aleylüm selam ve rahmeh değerli kardeşim. Allah ilminizi/ilmimizi ve imanımızı arttırsın inş.

   İlginize teşekkür ederim.

   Ayrıca zahmet ve lütfedip görüş bildirmişsiniz; mutlu oldum. Öyle de tercih edilebilirdi, edilebilir de hiçbir sıkıntı olmaz. Bununla birlikte biz de o anlamı düşündük, tercihimiz bu manâ yönünde oldu. Şundan dolayı; Hz. Peygamber yakınlarını topluyor onlara yemek ikram ederken aynı zamanda davette bulunuyordu. Biz de bunu hayatımızda çok tecrübe ettik: Yemek ikram ederken tebliğ daha etkili; çünkü insanlara siz veriyorsunuz; güç sizde?! Diğer türlü insanlar; tebliğ sonunda bu kişi acaba benden ne isteyecek, diye düşünüyor ve kendini Vahye kapatıyor. Bir anlamda biz de bu yorum/anlamlandırma ile insanlara farklı bir ışık/bakışaçısı tutmaya çalıştık.

   En doğrusunu Allah bilir; kavrayışımız doğrultusunda hesabımızın görülmesini umarız.

   Selam, sevgi ve saygılarımla.

   SADIK TÜRKMEN

 25. Fatih ŞİRİN dedi ki:

  Sadık Bey;
  Bir süre önce satın aldığım “İniş Sırasına Göre Kur-an’ı Kerim” çevirinizi bitirmiş bulunmaktayım…
  Bugüne kadar okuduğum “en anlaşılır, en temiz Türkçe ile çevrilmiş, en rahat okunur” çeviri olduğunu belirtmeyi bir borç bilirim. 
  Yaşar Nuri Öztürk’ün çevirisinin en iyi, en anlaşılır, en arı Türkçe ile yazılmış çeviri olduğunu düşünüyordum, taa ki sizin çevirinizi okuyana dek…
  Sizi yürekten kutlarken, nezdinizde, sizi yetiştiren insanları da kutlamayı bir borç bilirim.
  Saygılarımla,
  Fatih ŞİRİN
   

  • Sadık TÜRKMEN dedi ki:

   Bu güzel dilekleriniz ve teşekkürünüz için ben teşekkür ederim; bana güç verdiniz…

   Sizi yürektüen kutlarım: Kısa sürede bitirdiğinizden dolayı.

   Daha önce Mail ile yaptığımız yazışmaları da koyarsanız (tabi siz arzu ederseniz, serbestsiniz); sizin gibi inanan, düşünen arkadaşlarımız da yararlanır, tecrübe edinir diye düşünüyorum.

   Sevgi ve saygılarımla,
   SADIK TÜRKMEN

 26. Fatih ŞİRİN dedi ki:

  Merhaba Sadık Bey;
  Daha önce mail ile yaptığımız yazışmaları memnuniyetle ziyaretçi sayfasına aktarıyorum:
  From: Fatih ŞİRİN [mailto:[email protected]
  Sent: Wednesday, November 13, 2013 1:23 PM
  To: [email protected]
  Subject: 

  Merhaba;

  Che Guevara için yazılmış şiirleri incelerken bir anda kendimi sayfanızda
  buluverdim. Che Guevara’ya İslami açıdan yaklaşan bir yazı öncelikle bende
  rahatsızlık yarattı. Çünkü; bildiğiniz üzere, İslami camia kitap okumaz,
  düşünmez, sorgulamaz. Salt itaat eder… Şamanist gelenekleri, babasından,
  annesinden, dedesinden v.s. öğrendiği şirk dinini uygular ve Kur-an’ın
  getirdiği hükümlere ters hareket eder. Düşünmeyen bir İslam toplumunun Che
  Guevara’ya bakış açısını iyi bilirim: Terörist, anarşist… Oysa ki o
  sömürülenlerin, ezilenlerin, emeği çalınanların yanında yer almaktan başka
  bir şey yapmadı ve bunun için de canını verdi… Dolayısıyla, Che hakkındaki
  düşüncelerinizi okumaya başladığımda rahatsız oldum ancak bitirdiğimde sizi
  kutlamak istedim… 

  Kim olduğunuza dair sayfada gezinirken Kur-an mealinizi gördüm. İniş
  sırasına göre meal çevirinizi de görünce şaşkınlığım iyice arttı… Ben
  geçen yıl İslam’la barışabilmek adına Yaşar Nuri Öztürk’ün iniş sırasına
  göre Kur’an meali eserini satın aldım. Yaklaşık 2 ayda tamamen bitirdim…
  Tam olarak İslam’la bütünleştiğimi söyleyemeyeceğim ama daha bilinçli
  olduğumu düşünüyorum.

  Sizin çevirinizi de internetten indirdim ki emeğinizi bir kitapevinden satın
  almayı tercih ediyor ve istiyorum. İlk 2 sürenin çevirisini okudum. Çok
  beğendiğimi söylemeliyim… Sizi kutlarım…

  Benim Kur-an’la bütünleşmemi engelleyen ayetler hakkında bilgi vermeyi
  istiyorum: 
  – Onlarla karşı karşıya geldiğinizde kafalar vurulur… 
  – zina yapan kadına 100 sopa vurun ve orada bir kalabalık toplansın… 
  – eli kesilsin…

  Ben sol görüşlü, sosyalist biriyim ancak benim bu kimliklerim İslam’a aykırı
  değil, aksine İslam’la aynı paralellikte… Bir sosyalist olarak benim ve
  İslam dininin bakış açısı çok benzer: adaleti, barışı, emeğe saygıyı,
  ezilenin yanında olmayı, sömürüye dur demeyi, emperyalistlerle mücadele
  etmeyi istemek ve uygulamak. Aynı şeyleri istiyoruz, farkındayım…

  Dediğim gibi, bütünleşmemi engelleyen ayetler var ve bu durum benim inanç
  dünyam açısından yeterince sağlıklı değil… Sizin bu konudaki fikrinizi
  almayı isterim, sizin açınızdan da uygunsa.

  Teşekkür ederim,
  Fatih ŞİRİN 
   

  Kimden:

  info~ SadıkTürkmen.com ([email protected])

  Gönderme tarihi:

  13 Kasım 2013 Çarşamba 15:10:19

  Kime:

  ‘Fatih ŞİRİN’ ([email protected])

   

  Merhabalar Fatih bey;

  Çok memnun oldum sizi tanıdığıma…

  Ben de sizi yürekten kutlarım; araştırmaya, okumaya devam edin…

  //-/ Dediğim gibi, bütünleşmemi engelleyen ayetler var ve bu durum benim
  inanç dünyam açısından yeterince sağlıklı değil… Sizin bu konudaki
  fikrinizi almayı isterim, sizin açınızdan da uygunsa. -//

  Başlangıç itibariyle bunları dert etmeyin; bu şekilde düşünmeniz veya bu
  düşüncenizin devam etmesi gayet normal. Sizi değerlendirecek olan Rabbiniz,
  biz değil. O açıdan özgürce düşüncenizi yaşayabilirsiniz. Eğer
  doğrulardansanız; yani gerçeği araştıranlardan: BİR GÜN SİZİN RABBİNİZ SİZE
  YOLUNU AÇACAK VE DOSDOĞRU OLANI gösterecektir. Endişeye mahal yok…

  Sorularınızın ve soracaklarınızın TÜM CEVABI KUR’AN’DA VAR… Anlamak ve
  Yaşamak için okumaya devam etmelisiniz…

  Niyetiniz: Anlamak ve Hayatınıza uygulamak olunca, göreceksiniz her şey
  düzelecek.

  İlginiz için teşekkür ederim…

  http://www.mealci.com adlı siteden kitap olarak edinebilirsiniz…

  HOŞÇA VE SEVGİYLE KALIN…

  SADIK TÜRKMEN
   
  From: Fatih ŞİRİN [mailto:[email protected]
  Sent: Thursday, November 14, 2013 10:52 AM
  To: [email protected]
  Subject: Sipariş Hk.
   
  Günaydın Sadık Bey; 
  Dün bahsettiğim gibi, bu sabah, biraz önce eft göndererek siparişimi verdim. Kitap gelene dek sayfanızdan indirdiğim dosyadan okumaya devam edeceğim.
  Teşekkür ederim.
  Saygılarımla,
  Fatih ŞİRİN

  Kimden:

  info~ SadıkTürkmen.com ([email protected])

  Gönderme tarihi:

  14 Kasım 2013 Perşembe 11:56:33

  Kime:

  ‘Fatih ŞİRİN’ ([email protected])

   
  Günaydın Fatih Kardeşim;

  Hangi kitaptan sipariş verdiniz, sanırım sistemde bir problem var: Lütfen linki bize yollayınız ve Kargo Adresinizi de belirtmeyi unutmayınız.

  Kargoya verilsin.

  SADIK TÜRKMEN
  From: Fatih ŞİRİN [mailto:[email protected]
  Sent: Thursday, November 14, 2013 12:11 PM
  To: info~ SadıkTürkmen.com
  Subject: RE: Sipariş Hk. 
  Merhaba Sadık Bey; 
  Aşağıya linkini aktaracağım kitabın siparişini verdim. Eft yapmış olmam nedeniyle sanırım öğleden sonra aktarım yapılacaktır.
  Sistem kaynaklı sorunlar için lütfen üzülmeyin. Kitap gelmese de olur. Sizin gibi değerli bir insanı tanımış olmak benim için yeterlidir. Kitap gelmese bile ben web sayfanızdan indirdiğim dosyadan okumaya devam ederim. Bu konuda üzülmeyin lütfen. 
   
  İsteğiniz üzerine aşağıya sayfanın linkini aktarıyorum ve adresimi de yazıyorum:
  …………………….
   Not: Kargo firmaları genellikle çalıştığım/kaldığım yere kadar kargolarını getirmiyorlar. Ben şehir merkezinden/Marmaris’ten şubeden alıyorum. 
  http://mealci.com/10-kucuk-boy-iki-cilt-birarada.html 
  Dediğim gibi hiç sorun değil, gelmese de olur. İstanbul’a gittiğimde bir kitabevinden de temin edebilirim. Lütfen üzülmeyin. 
  Saygılarımla,
  Fatih ŞİRİN

  Kimden:

  info~ SadıkTürkmen.com ([email protected])

  Gönderme tarihi:

  14 Kasım 2013 Perşembe 12:30:13

  Kime:

  ‘Fatih ŞİRİN’ ([email protected])

   
  Merhaba;

  Öyle yapalım, siz Kargodan alırsınız.

  Yurtiçi ile göndeririz.
  From: Fatih ŞİRİN [mailto:[email protected]
  Sent: Tuesday, November 19, 2013 5:39 PM
  To: info~ SadıkTürkmen.com
  Subject: RE: Sipariş Hk. 
  Merhaba Sadık Bey; 
  Kargoyu az önce aldım. Bir an önce okumak için hızla eve doğru gidiyorum. 
  Bu büyük emeğiniz için kendi adıma teşekkür ederim. Umarım ki gelecekte diğer dillere de çevirisini yaparsınız…
  Saygılarımla,
   
  Fatih ŞİRİN

  Kimden:

  info~ SadıkTürkmen.com ([email protected])

  Gönderme tarihi:

  19 Kasım 2013 Salı 18:56:57

  Kime:

  ‘Fatih ŞİRİN’ ([email protected])

   
  Merhaba kıymetli dostum, kardeşim;
  Sen ne güzel insansın…
  Gözlerinden sevgiyle öpüyorum…
  Amacım ölmez sağ kalırsam: TÜM GLOBAL DÜNYA DİLLERİNE ÇEVİRİSİNİ YAPTIRMAK…
  Bunun için çalışıyorum…
  Kardeşin SADIK TÜRKMEN
  From: Fatih ŞİRİN [mailto:[email protected]
  Sent: Monday, December 9, 2013 1:53 PM
  To: info~ SadıkTürkmen.com
  Subject: RE: Sipariş Hk. 
  Merhaba Sadık Bey; 
  Bir süre önce satın aldığım Kur-an’ı Kerim çevirinizi bitirmiş bulunmaktayım…
  Bugüne kadar okuduğum “en anlaşılır, en temiz Türkçe ile çevrilmiş, en rahat okunur” çeviri olduğunu belirtmeyi bir borç bilirim.  
  Yaşar Nuri Öztürk’ün çevirisinin en iyi çeviri olduğunu düşünüyordum, taa ki sizin çevirinizi okuyana dek… 
  Sizi yürekten kutlarken, nezdinizde, sizi yetiştiren insanları da kutlamayı bir borç bilirim. 
  Saygılarımla,
   
  Fatih ŞİRİN
   
   
   
   
   
   

  • Sadık TÜRKMEN dedi ki:

   Eyvallah yüreği güzel kardeşim;

   Yazışmalarımızdan senin gibi yüreği güzel arkadaşlarımız, kardeşlerimiz: EMİNİM GÜZEL FAYDALAR TEMİN EDECEKLERDİR!..

   Çok teşekkür ediyorum.

   Yüreğin dert görmesin…

   HUZURA O’NUN EN GÜZEL KELAMIYLA VARASIN (Amin).

   SADIK KARDEŞİN.

 27. Adem Ocaklı dedi ki:

  Sayın Sadık Türkmen bey Allahın selamı bereketi mağfireti üzerinize olsun,Size bir teşekkür borçlu olduğumu hissettiğim için bu mesajı yazma gereği duydum. Kaleme almış olduğunuz iniş sırasına göre Kur’an meali kitabını okudum ve sayenizde tek bir cümle ile ifade edersek VAHYİN KALBİME İNDİĞİNİ hissettim. Hayatım boyunca bir çok defalar okuduğum halde hep içimde amalar , şüpheler ve çeşitli kuşkular olmuştur ama bu kitabın ön ayak olması sebebiyle çeşitli araştırmalara girerek Vahyin bana anlatmak istediği asıl gerçeği gördüm ve imanın gerçek tadını aldığımı hissettim ve yaşıyorum buna vesile olan çalışmanızdan dolayı size teşekkürü bir borç olarak sunmak isterim. Allah razı olsun çalışmalarınızın yerine ulaşması ve emeğinizin karşılığını Rabbimden fazlasıyla ikram ile ödüllendirilmenizi niyaz ederim. Bu konuda bilinçlenerek Rabbimden gelen Vahyin daha çok insana ulaşması ve Dinimizin doğru anlaşılarak Dünya barışına ve saadetine katkısını arttırmak amacı ile bende elimden geleni yapıp bu kitabın tanınması için gerekeni yapacağım yapmaya devam ediyorum. Bu uğurda elimden geldiğince imkanlarımın sınırlarını da zorlayarak ve ecrini Rabbimden bekleyerek  daha çok insanın ALLAHIN VAHYİ  ile muhatap olarak aydınlanması için ve huzura ermesi için çalışarak, kitabınızın da buna yardımcı olması için bolca insanlara hediye edip ulaşmasını (henüz sadece on adet dağıtabildim daha işin başındayım) canıma minnet sağlamaya çalışıyorum. Bu konuda her ay imkanlarım nispetinde sayıyı arttırmayı istiyorum ve tüm insanların en azından sevdikleri insanları bu konuda onları gerçekten ne kadar çok sevdiklerini ve onları ne kadar çok önemsediklerinin göstergesi olması için ellerinden geleni yapmak ve sadece dünya için değil onları Ahiret hayatında da önemsediklerini ispatlamaya ve İnşallah Cennet’i Ala’da da birlikte olmak istediklerinin göstergesi olarak bu kitap ile tanıştırmalarını rica ediyorum.
  Selam ve Dua ile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar