rulet sayi tahmini bahis siteleri

Şükürler olsun artık bir KUR’AN EVİMİZ var!..

03 Aralık 2011, Haber ve Duyurular, 12 Yorum »

Şükürler olsun artık BİR KUR’AN EVİMİZ var!..
(Lütfen resimlerin üzerini tıklatarak büyültünüz.) 

 

 Bugün; 03.12.2011 Cumartesi günü, Saat: 13:00 itibariyle resmi açılışı yapılan: Süleymaniye Vakfı Kurucu Başkanı Sayın Prof.Dr. Abdulaziz BAYINDIR Hocamızın öncülüğünde kurulan KUR’AN EVİ’mizin resmi açılışı yapıldı.

Başkanlığına Değerli Abimiz Sayın Mustafa ÇAVDAR getirildi.

Bir Kur’an Talebesi olarak kendisini yakından tanıdığımız bu güzel insan bize göre ASLİ GÖREVİNİ buldu.

Kendisini hemen hemen ülkemizin her köşesinde KUR’AN ve AYETLERİNİ insanımızla paylaşırken görüyorduk.

Ayrıca elinde laptopu, yoldan gelip geçenlerin USB Belleklerine Kur’an ve Bilgilerini büyük bir ibadet aşkıyla yüklüyordu ki, insanlar Kur’an’ı anladıkları dilde okusunlar, araştırma yapsınlar için.

Bugün bize göre, Allah onu: KUR’AN EVİ Başkanlığı ile ödüllendirdi. Hani işi Ehline veriniz, buyurur ya Rabbimiz; öyle de oldu.

İşi lâyıkıyla götürebilecek güzel bir abimiz… Allahım yolunu açık etsin; duacısıyız ve her zaman yanındayız…

 

Açılışa, yaklaşık 15-20 dakika gibi bir gecikmeyle dahil olduk.

 

|
BAYINDIR Hocamız açılış konuşmasına henüz başlamış.

Daha önce bir arkadaşımıza bir iki ayeti arapça okutmuş ve anlamını verdirmiş.

Bu arkadaşımızla açılış bittikten sonra Kur’an’ı, Kur’an Ayetleri ile Açıklayan kısa bir de bayanların da izlediği bereketli bir ders yapıldı. Biz de katıldık bu ilk derse.

|

|
Bayındır Hocamız KUR’AN EVİ’nin gerekliliğine değindi.

Halkımızdan büyük teveccüh vardı. Ziyaretçilerimiz bizim çalışma ofisimize geliyorlardı. Bizim yoğun olmamız sebebiyle gelenlerle ilgilenemiyorduk. Hem ziyaretçilerimiz kendileriyle gereği gibi ilgilenilmediğinden kırılabiliyor olabilirlerdi ve hem de bizler de üzülüyorduk, diye konuşmasını sürdürdü.

|

|
Bu minval üzere devam eden konuşmasının sonlarına doğru davete icabet eden herkese teşekkürlerini sundu.

Süleymaniye Vakfı Yöneticilerinden Sunucu arkadaşımız Hocamızın konuşmasından sonra Bürokratlardan gelen Telgrafları okudu. İstanbul Valisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve daha birçok kişi KUR’AN EVİ’nin açılışını tebrik ettiler ve hayırlara vesile olması dileğinde bulundular.

|

|
Daha sonra adını not alamadığım ancak resimde de görüleceği üzere davetlilerden bir arkadaşımız kısa bir konuşma yaptı. O da KUR’AN EVİ’nin büyük bir ihtiyaç olduğu vurgusunu yaptı.

Hemen sonra Doç.Dr. Servet BAYINDIR bey mikrofonu aldı.  Kendisi de kısa bir konuşma yaptı. Burasının boş bırakılmaması gerektiğinin gerektiğini söyledi.

|

|
Daha sonra KUR’AN EVİ’nin kuruluşuna büyük emeği geçen ve Kur’an Evi’nin Başkanlığına getirilen Mustafa ÇAVDAR abimize bir Teşekkür Konuşması yapması için mikrofon verildi.

|

|
Mustafa ÇAVDAR: Öncelikle Kur’an Evi’ne ilgi gösteren herkese teşekkür etti, Allah razı olsun dileklerinde bulundu.

O kadar büyük ilgi vardı ki; içerisi almadı, ziyaretçiler sokağa taştı.

Ben buradayım her zaman dedi. Burasını EVİNİZ gibi kullanın dedi. Burada okunan Kur’an’ı ve Kur’an Ayetlerini EV HALKIMIZA ve İNSANLARIMIZA hatırlatmayı unutmayalım, uyarısını yapmadan da edemedi.

Burada olmazsam, bir telefon ile gelip burayı hizmetinize açacağım, sözünü verdi.

Daha sonra; sizler için hazırladığımız ikramımızdan lütfen tadınız dedi.

Basın camiasından ilgi gösteren TV Kanallarına teşekkür etti.

KUR’AN EVİ’nin FAALİYETLERİ hakkında verilen kısa bilgide şunlar da vardı: Burası HALKA AÇIK bir kuruluş. İsteyen herkes gelip burada çalışmaları takip edebilir. Eşi dostuyla gelip oturabilir. Hem çayını yudumlarken hem de Kur’an Okuyabilirler. Birkaç masada bilgisayar var. Buradan da halktan gelen soruların cevaplanacağı bildirildi. Veya herhangi bir konuda araştırma yapmak isteyenler olunca hizmetlerinde olacağı dile getirildi.

 

Bu arada Ali Rıza DEMİRCAN Hoca da geldi ve Flash Tv kendisiyle kısa bir röportaj yaptı.

Daha sonra, yani bu konuşmaların ardından orada bulunanlar ikili, üçlü, dörtlü kulis yaptılar. Tanışmayanlar birbirleriyle tanıştılar.

Ve son olarak da BİR DERS yapıldı…

Doğru biz çok mutlu olduk ve muhteşem bir AÇILIŞ oldu.

Ve insanların büyük ilgisi orada bulunan herkesi mutlu etti.

Ülkemize ve İnsanlığa hayırlı olsun ve hayırlara vesile olsun diyoruz.

 |

 

“Şükürler olsun artık bir KUR’AN EVİMİZ var!..” için 12 cevap

 1. selam aleyküm!hayırlı uğurlu olsun.çok sevindim.o evde ne gibi faaliyetler gerçekleştirilecek.müfredat belli mi?

  • Aleyküm selam Ömer Faruk kardeşim;

   KUR’AN EVİ’nin FAALİYETLERİ hakkında verilen kısa bilgide şunlar da vardı: Burası HALKA AÇIK bir kuruluş. İsteyen herkes gelip burada çalışmaları takip edebilir. Eşi dostuyla gelip oturabilir. Hem çayını yudumlarken hem de Kur’an Okuyabilirler. Birkaç masada bilgisayar var. Buradan da halktan gelen soruların cevaplanacağı bildirildi. Veya herhangi bir konuda araştırma yapmak isteyenler olunca hizmetlerinde olacağı dile getirildi.

 2. yavuz ŞAHİN dedi ki:

  ALLAH MUBAREK etsin… Evlerin en güzelini açanlara , Allah ahirette en güzel SARAYLARINI VERSİN…

 3. Hülya ÇULHA dedi ki:

  Allah hepinizden razı olsun, inşallah çalışmalarınız tüm insanlara ulaşsın. Bizler sizi uzaktan gıpta ile izliyoruz. Sayısını hatırlayamayacağınız Kuran evlerimiz olur inşaallah içlerinde kuran okunan Kuran üzere yaşanan mekanlar olur buralar.Sivas’tan selam ve sevgiler dualarımız sizlerle.

  • Amin kıymetli kardeşim; Allah’ım sizlerden de razı olsun…

   Siz dualarınızda bizi yalnız bırakmayın. Allah inşaallah tüm insanlığa bu çalışmaların bereketini ulaştırır.

   Bizi uzaktan izlediğinizi söylemişsiniz: Bakın bir mesaj ile bize ne kadar yakınlaştınız. Bizi izlemeye devam edin. Sitemizi çevrenize tavsiye edin. Çalışmalarımızdan herkes faydalansın. Burada paylaştığımız BİR AYET BİLE OLSA, okuyup faydalansınlar.

   Sivas’a en içten sevgilerimizi iletiyoruz…

   Allah sizlerin ve Kur’an Evlerimizin sayılarını arttırsın/bereketlendirsin….

 4. Mahmut KÜÇÜK dedi ki:

  Vallaha hem kıskandım hem sevindim,Bursada oturmanın ve İstanbula sık sık gelememenin burukluğu içerisindeyim.Bu tür faaliyetleri yakın olan şehirlere taşımanın buralara şube açmanın hiç imkanı yokmu.Mustafa ÇAVDAR abimizi de tebrik ediyorum.Kendisiyle hasbel kader MSN’de tanışıp sonrada yüzyüze görüşme imkanım oldu.Sayın Abdulaziz BAYINDIR hocamda Kur-an evinin hakkını vermiş ve başına iş bilen kişiyi getirmiş. Allah muvaffak etsin,hayırlı hizmetler nasip etsin.çalışanlardan vesile olanlardan da razı olsun.En kısa sürede Bursaya da şube açmanız umudu ile sizi yüce Allah’ın selamı ile selamlıyorum.
  Mahmut KÜÇÜK… Bursa

  • Sağol varol değerli kardeşim; güzel dileklerin için teşekkür ederim.

   Sizin de bildiğiniz gibi her Müslümanın evidir KUR’AN EVLERİ. O Kur’an ki; her nerede okunuyorsa YAŞANMAK İÇİN, işte orası Kur’an Evi’dir; yani bizim evlerimizdir.

   Eminim sizin eviniz de bir KUR’AN EVİ’dir.

   Mustafa abimiz TEK KELİMEYLE TERTEMİZ BİR KUL… Buna şahitlik etmeyecek yok gibidir… Allah hizmetlerinin karşılığını, ona ÖYLE BİR SORUMLULUK YÜKLEYEREK VERDİ Kİ?! Kesinlikle TAŞIYACAĞINDAN VERMİŞTİR Allah azze ve celle. Kimseye kaldıramayacağı bir yük yüklemeyiz/teklif etmeyiz, buyurur. Mustafa abim yıllarca sanırım bu iş için ALLAH TARAFINDAN eğitim bir KUL idi ki; lâyıklardan oldu. Dualarınızı göndermeye devam ediniz lütfen…

   Öyle sanıyorum ki; hemen hemen BÜTÜN İLLERDE açılması plânlanmaktadır. Denetimi Vakıf tarafından yapılmak koşuluyla….

   Selam ve dualarımdasınız…

 5. Hayati GÖNÜLTAŞ dedi ki:

  Sayın Hocam sizide KURAN EVİ’ne gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederim.Mustafa Hocam ve Bayındır Hocamdan ve bu uğurda gayret gösteren Müslümanlardan Allah razı olsun derim.Mustafa Hocamın bu görevinin çok isabetli olduğunu kendisini yakınen tanıyan biri olarak söylemek isterim.İnşallah Hayırlara vesile olur…Selam ve Dua ile…

  Hayati GÖNÜLTAŞ
  TOKAT

  • Ben size teşekkür ederim kıymetli kardeşim.

   İlgi: Bir müslümanın olmazsa olmazlarındandır bu ve benzeri çalışmalara.

   Biz 1970 ve 80’li yıllarda ÜMMET EVİ adı altında KUR’AN ÇALIŞMALARI başlatmıştık ve o çetin günlerde çok zulüm gördük. Gizli örgütçülüğe mi sokulmadık. Ama bugün Vakıflar adı altında serbestçe bu çalışmalar yapılabilmektedir. O günlerde serbestlik yoktu; Kur’an çalışması mı yapıyorsunuz, illa ki bir yere yamanıyordunuz.

   Aşağıdaki vereceğim Gerçek Yaşam Öykümde “Mealcilik Hareketi’nin Başlangıç Hikâyesi” bu başlığı okumanızı tavsiye ederim.

   https://www.sadikturkmen.com/sadik-turkmen-kimdir-gercek-yasam-oykusu/

   Ayrıca şu linki de okumanızı öneririm: https://www.sadikturkmen.com/80li-yillarda-bir-baskomiser-bizim-iadimiza-bir-orgut-kurdu/

   Mustafa ÇAVDAR kardeşimizin bu işin başına getirmesine gelince; Haberimizde de dediğimiz gibi Allah lâyık olanı getirdi diyoruz. Gerçekten BİR KUR’AN HİZMETÇİSİDİR Mustafa abim.

   Sizlere de selam ve dua gönderiyorum…

 6. İslam dedi ki:

  Bu evin adresi nedir aacaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar