rulet sayi tahmini bahis siteleri

STRESLE BAŞA ÇIKMANIN YOLLARI

06 Temmuz 2014, Hidâyet Rehberimiz Ayetler, Yorum Yok »

stressİşe gitmek ya da günlük işlerimizi halletmek için erken kalkıyoruz. Uykusuzluk, gün içerisinde yapacağımız işlerin yoğunluğu, koşuşturma derken, ateş topuna dönebiliyoruz. Peki, stresle nasıl başa çıkacağız?

İlk önce uyku saatlerini düzenlemek gerekiyor. Bu yazıyı okuyana kadar düzensiz bir uyku saatiniz varsa, bu yazıdan sonra dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Yeterli düzeyde uyumadığınız sürece hem bağışıklık sisteminiz zayıflayacak hem de daha stresli olmaya eğilimli olacaksınız. Eğer, uyku sorunu çekiyorsanız, uyku saatinizden 2 saat önce bitki çayı içebilirsiniz.

İkinci adım ise beslenme düzeni, akşam yemeğinde karbonhidrat içeren gıdalardan uzak durup, bu tip gıdaları sabah tüketmeye özen gösterin. Çünkü, gün içerisinde aldığınız karbonhidrat size daha fazla enerji verecektir; akşam aldığınız karbonhidrat ise, uykusuzluğa yol açacaktır.

Üçüncü adım ise iş ya da günlük hayatta karşınıza çıkan olumsuzlukların etkisine “dur” demek! Her günümüz aynı tempoda geçmeyebilir, olumsuzlukları sürekli düşünüp durmayın, çözebileceklerinizi çözmeye çalışın; çözemiyorsanız, düşünmekle kendinizi yiyip bitirmeyin. Stresin birçok hastalığın kaynağı olduğunu unutmayın.

Dördüncü adım ise kendinize zaman ayırmak; haftada bir kendinizi ödüllendirin, sevdiğiniz filmi izleyin, kendinize ufak hediyeler alın… Sorumluluklardan zaman bulamıyorum diyenlerdenseniz, evde mutlaka kendinize ayıracağınız en az 1 saatiniz vardır.

Unutmayın ki, hayatımızı düzene sokmak bizim elimizde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar