rulet sayi tahmini bahis siteleri

Sayın Sedat PEKER de; 33 Yıldır Hayâlini Kurduğum ve Büyük Özenle Yayına Hazırladığım: “Kâinat/Sünnet ve Akıl/Bilim Işığında Yapılmış Olan Kur’an’ın Türkçe Çevirisi” adlı Eseri okuyor.

21 Nisan 2012, Haber ve Duyurular, Kur'an Mealimiz Hakkında, 2 Yorum »

 

Sayın Sedat PEKER Kardeşimin; Tanınmış bir Gazetecinin hazırlayıp sunduğu TV programına verdiği röportajını büyük bir hayranlıkla izlemiştim. Daha doğrusu şok olmuştum: SEDAT PEKER bu kişi mi? Asla inanamadım; o kadar kötülemişler ve beynimize işlemişlerdi ki? KENDİME ÇOK KIZDIM… Bu insanı daha yakından tanımadığım için… Aman Allahım dedim: AYNEN BENİM GİBİ BİR İNSAN!.. Benim gibi düşünüyor, inanıyor!.. Kişisel Gelişime, İnsan Psikolojisine, DİNİ DEĞER YARGILARINA aynen benim gibi bakıyor… Enine boyuna HAYAT HİKAYESİNİ dinledim; Düşünce Felsefesini ve hakkında bilinmeyenleri veya yanlış bilinenlere oldukça açık yüreklilikle verdiği cevapları ilgimi çekmişti. (Kendi kendime dedim ki: MUTLAKA YAYINA HAZIRLADIĞIM KUR’AN MEALİ’Nİ KENDİSİNE ULAŞTIRMALIYIM VE ŞÜKÜRLER OLSUN BAŞARDIM DA!..)

Çok okuyan ve dolayısıyla çok kültürlü birisini olduğunu düşünmeye başladım.

Aynı zamanda düzgün konuşan ve Türkçeyi çok iyi kullanan biriydi. Muhtemelen çok okuduğundan kaynaklanıyordu. Çok okuyan insanlar genelde Türkçe’yi de çok güzel kullanırlar.

Her ay kişisel gelişim, psikoloji, liderlik ve bilimsel anlamda eserler okuduğunu söylemişti. Yani kendisiyle ve kültürüyle ilgili biriydi.

İnanç anlamında da Allah’a yürekten bağlılığını hissetmiş görmüştüm. Çünkü neredeyse her iki kelimesinde Allah’ı ve inancını haykıran güzellikte kelimeler kullanıyordu.

Ancak Kur’an’ı anladığı dilde okuyup okumadığını bilemiyordum ve ona bir şekilde kendisini bulup bizzat Bir Meal hediye etmeyi kafaya koymuştum; okuyan ve düşünen biri olduğunu gördükten sonra.

Onun için Allah’a hep dua ettim; bir gün bir vesileyle  karşılaşmayı umarak!.. Ancak bir süre sonra tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Allah nasip etti, KUR’AN MEALİMİZİ yayınladıktan bir süre sonra ve yattığı yeri de tespit edip Hz. Peygamber’in (Hz. Ömer için) yaptığı duası gibi ben de kendisine FİİLİ (Mealimizi kendisine göndererek) DUA ettim.

Cezaevini MEDRESE-İ YUSUFİYE’ye çevirmesi ve ayrıca kalbine KUR’AN BİR ŞİFA olsun için KUR’AN MEALİMİZDEN bir adet hediye gönderdim. Hem de 40. yaş gününe 15-20 gün kala, BİR DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ olarak!.. Çünkü 40. yaş çok önemlidir… Bir insanın DÖNÜM NOKTASI açısından…

~ “40. Yaş olgunluk ve sorumluluk çağıdır”, diyerek İÇ KAPAĞA da kendisi için düşüncelerimi ve dualarımı yazdım…

 

Sayın Sedat PEKER 'in Maili

|

Sağolsun kendileri de lütfetmişler, bize kendi sözleriyle kısa cevabi bir Mail yazmışlar; dışarıdaki arkadaşlar vasıtasıyla da göndermişler…

Sürekli güleryüzlü haliyle doğrusu kalbinin güzelliğini ve bir insan olarak güzel bir insan olduğunu hep düşünmüşümdür.

Allah’ın Kitabını kullarından her insanın okuyup anlama hakkı vardır. Yani o Kur’an’ı anlamaz, anlayamaz; şu anlamaz, anlayamaz diyemeyiz. Her insan Kur’an’ı anlayabilir. Ancak dileyen Kur’an yolunu tutar, dileyen tutmaz; kendisine kalmıştır.

Biz de Allah’ın her kuluna Kur’an okumasını tavsiye etmeliyiz. Bu bizim için bir sorumluluktur. Hele ki; insanları etkileyen önderlerin üzerinde titizlikle durmamız ve dualar göndermemiz lazımdır.

Onların Kur’an’ı anlamasıyla; yüzlerce, binlerce insan Kur’an okumaya başlayabilir.

Yüce Rabbim Reis’in kalbine Kur’an ile şifa versin, onu her daim korusun; bulunduğu her ortamı, her yeri MEDRESE-İ YUSUFİYE’ye çevirsin ve çevresindeki tüm insanlara IŞIK SAÇSIN…

Ve inşaallah yakın zamanda çıkar da Türk Dünyası’nda oluşan boşluğu ERDEMLİ ve CESUR BİR LİDER olarak doldurur.

Allahım kuluna merhamet et, Şafi isminle Kur’an ile şifa lütfet…

Kim ne suç ve günah işlerse işlesin, yeter ki Allah’a büyük bir tövbe ile yönelsin: O Allah ki, tüm günahları kuluna/kullarına bağışlayandır.

Nasıl ki; Ömer b. Hattab Hz. Peygamber’e vahiy gelip te toplumunu Kur’an ile uyarmaya başlamadan önce kız çocuğunu diri diri toprağa gömmüştü. Kızını diri diri toprağa gömen Ömer’i, Hz. Peygamber iman ettikten sonra Allah’ın geçmiş günahları bağışlayacağını; sanki yeniden doğmuş gibi tertemiz olacağı müjdesini vermişti. İşte bundan sonra Ömer, Hz. Ömer olmuştu. O yine de zaman zaman geçmişteki günahları aklına geldikçe gözyaşı döküyordu.

Sayın PEKER’e ilmi çalışmalarında başarılar diliyorum.

Allah yar ve yardımcısı olsun ve tez zamanda özgürlüğüne kavuştursun duasıyla…

Sadık TÜRKMEN
(Araştırmacı Yazar)

 

Sayın SEDAT PEKER Beyefendinin Face Sayfası Linki;
https://www.facebook.com/sedatpekerreisfan?fref=ts

Bu linki niçin verdim; bugün (17 Temmuz 2014 Tarihli) orada bir paylaşım vardı: OĞUZ BULUT Kardeşimiz, Sayın PEKER ile ilgili CEZAEVİNDE şahsen kendisini görmek nasip olmuş: BİR ANISINI PAYLAŞMIŞ ve ÇOK DUYGULANDIM…

OĞUZ BULUT Kardeşimizin Kaleminden: “Ben ise cezaevinde kendisinin İslamı yaşayışını Kutsal kitabımız Kuran’a nasıl hakim olduğunu, sahih hadisler ve İslam fıkıhı üzerine ne denli bir bilgi birikimine sahip olduğuna şahit oldum ve hayretler içinde kaldım. Sayın SEDAT PEKER’i asıl şimdi tanımaya başlamıştım.

Her hafta cezaevinde kendisine binlerce mektup geliyordu .Ayrıca sosyal medyada kendisine bırakılan mesajları avukatları vasıtası ile takip ediyor, onbinleri bulan bu mesaj ve mektuplara tek tek cevap veriyordu.

Sayın SEDAT PEKER’in gençlere gönderdiği cevaplarda kendilerine öncelikli tavsiyesi alkol, sigara ve uyuşturu illetlerinden kesinlikle uzak durmalarını salık veriyordu.

Kendisi, insan bedeninin Yüce mevlanın bizlere emaneti olduğunu bu emanete layıkı ile sahip çıkmamız gerektiğini her daim vurguluyordu.Bu sebeple kendisi sigara içmiyor, içenleride bırakmaları yönünde teşfik ediyordu.Gençlere örnek olmalıyım diyerek düzenli spor yapıyor, gençlerede boş zamanlarını sporla alakadar olarak geçirmelerini tavsiye ediyordu.

Başta beş vakit namaz olmak üzere tüm ibadetlerini titizlikle yerine getiren, Dini vakıf, dernek ve okullara da büyük destekler sağlayan inançlı bir Müslüman olarak tanıdım kendisini.

Bir Kurban Bayramı öncesi ailesine ait değerli bir arsayı satarak Doğu Türkistan, Musul-Kerkük, Çeçenistan ve Balkanlarda muhtaç aileler için binlerce kurban kestirdiğine birebir şahit oldum.

Sayın SEDAT PEKER 3-5 sayfa ile anlatılacak, cümlelere sığacak bir dava adamı değil ki…” (OĞUT BULUT’un Kaleminden) Yazının bütünü için linki tıklayınız…

Bu linki de size vereceğim, lütfen okuyunuz:
https://www.facebook.com/sedatpekerreisfan/photos/a.222771334515343.49337.207172356075241/555420167917123/?type=1&theater

“Sayın Sedat PEKER de; 33 Yıldır Hayâlini Kurduğum ve Büyük Özenle Yayına Hazırladığım: “Kâinat/Sünnet ve Akıl/Bilim Işığında Yapılmış Olan Kur’an’ın Türkçe Çevirisi” adlı Eseri okuyor.” için 2 cevap

 1. Sadık TÜRKMEN dedi ki:
   •  
    Zeki Güler:

    Sayın Sedat PEKER’in bu konuyla ilgilenmesi çok büyük bir olaymış gibi algıladım.Bizden farklı olmasının sebebi nedir acaba.Bu kadar saygı duyulacak ya da önemsenecek ne yaptı ki….Bende sizin hazırladığınız yayına ilgi duysam böyle bir başlık yapar mısınız?Hiç yakıştıramadım çok abes olmuş.

    Cumartesi, 22:25 · 
   • Sadık Türkmen:

    Toplumun bir şekilde önünde olan birilerinin; iyi ya da kötü bilinen ama iyisi de kötüsü de Allah’ın kullarıdır. Biz böyle inanıyoruz. Ve o insanların da Kur’an’ı anlama hakları vardır.

    Bu paylaşımımızla ne demek istedik; Allah’ın kitabının anlaşılmasi için sizin gibi sevgisiz ve merhametsizlere de öğüt olsun istedik.

    Size göre bu ve benzeri insanların Kur’an okuma ve Kur’an’ı anlamaya hakları yok değil mi?!

    Aynı şekilde Ertuğrul Özkök de Mealimizi okuyup: “Artık Kur’an’ı anlıyorum” diye Hürriyet Gazetesinde kendine ait Köşesinde yazdiğında müslümanım diyen müşrikler: Sen kim oluyorsun da Kur’an’ı anlıyorsun, diye yazmışlardı.

    Hz. Ömer müslüman olduktan sonra Müslümanlar nasıl sevindikerse toplumda kötü anılan birilerinin Kur’an Meali okuyor olması bizi ancak mutlu eder.

    Bu mutluluğu da Mümin Kardeşlerimizle paylaşmaktan mutlu oluyoruz.

    Aynı şekilde Sayın Nasuh Mahruki beyler de Mealimizi okuduklarını kitapyurdu.com editörüne söylemiş bir söyleşisinde. Onu neden günden yapmadınız?!

    Biri iyi, biri kötü anılıyor diye mi?!

    Hz. Ömer kendi kızını diri diri toprağa gömmüş birisidir. Tövbe etmiş ve Hz. Ömer olmuştur.

    Böyle pislik bir duyguyla yazacağınıza bu ve benzeri insanlarımız için bir dua da siz gönderseydiniz ne iyi olurdu.

    Bakarsınız sizden, bizden çok daha iyi ve güzel Müslüman olabilirler.

    23 saat önce mobil ile · 
   • Sadık Türkmen:

    Burada bizim Mealimize ilgi meselesi değil mesele. Kıskançlığın lüzumu yok. Aksine biz kendisine hediye olarak gönderdik. Kendisinin böyle bir Eser’den haberi bile yoktu. Biz kendisi için hep dua ediyorduk. Ayrıca kitap göndererek te FİİLİ BİR DUA yapmış olduk.

    Duamız yerini bulmuş. Bulmasaydı bize mail yazma zahmetinde bulunmazdı.

    Bana göre bir insan olarak sizden çok daha kaliteli birisi.

    23 saat önce mobil ile · 
   • Sadık Türkmen:

    Haydi bizim yaptigimiz cok abes olmuş…

    Siz Allah icin yaptiğiniz bir guzel işi yaziniz da biz de ogut alalim ve sizin bu isinizi yapalim.

    Biz sadece bu isi yapmadik; 1998 28 Şubat darbesi ertesi bir teblig mahiyetinde Genel Kurmay Baskanina ve tüm Kuvvet Komutanlarina, MGK’na, Cumhurbaskanina, Basbakana, MİT Mustesarina Allah’in Kitabindan İslam’i ogrenmeleri ve karsi cikacaklarsa da ona gore karsi cikmalarini istedik. Dedik ki; biz de bu toplumun dini anlayisina karsiyiz. Erbakan ve onun gibi dusunenlerin inandigi İslam, Allah’in Kur’an’inda anlattigi İslam degildir. Uydurulmuş İslâm’dır demek istedik. Dolayısıyla sizlerin uydurulmuş İslâm’a karşı çıkmanız gayet doğaldır, demek istedik.

    Yillar sonra bizim bu calismalarimiz -dolayisiyla biz bu calismalara Dualarimiz diyoruz- kabul oldu da Kur’an Ders Kitabi oldu.

    Bizim yaptiklarimiza abes diyen beyfendi siz de yaptiginiz bir isten tek bir ornek verin. (Cepten yazıldığı için bu şekilde Türkçe karakterler çıkmamıştır.)

    Amacimiz toplumun her kesiminden insanlarin Kur’an’i anlamindan okuyarak cevrekerini de etkilemelerini saglamaktir.

    Tum parti baskanlarina da hediye ettik. Genel Albumde delilleri de vardir, oradan bakarsiniz. Biz bos konusmuyoruz.

    7 saat önce mobil ile · 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar