rulet sayi tahmini bahis siteleri

Mahşer günü Melekler: “Ya Rasûlallah, bunlar senin ümmetin değiller. Senden sonra neler yaptıklarını bilmiyorsun” diyecekler.

29 Ocak 2012, SÜNNET Kitabımız Hakkında, Yorum Yok »

Mahşer günü Melekler şöyle söyleyecek:

“Ya Rasûlallah, bunlar senin ümmetin değiller.

Senden sonra neler yaptıklarını bilmiyorsun…”

 

Peygamberimiz M.S. 632 sularında 63 yaşında iken vefat etti. Şimdi bizleri görmez, işitmez. Ruh olarak da Dünyaya gelmez. Geride örnek bir hayat (Sünnet), bir vatan, bir medeniyet, bir toplum ve 114 Sûre bıraktı. Peygamberimiz kıyamet gününden itibaren tekrar diriltilecek. Nasip olursa mahşer günü kendisiyle görüşebileceğiz. Sünnet’ine (Sûreleri iniş sırasına göre tatbik edişine) gerekli uyumu göstermez isek, Melekler şöyle söyleyecek: “Ya Rasûlallah, bunlar senin ümmetin değiller. Senden sonra neler yaptıklarını bilmiyorsun…” (Bkz. Tefhim’ül-Kur’an, Kevser Sûresi bölümü). Ve ayrıca; Furkan Sûresi 30. ayette, kıyamet günü mahşerde bizlerden şikayetçi olacaktır: “(Kıyamet günü Peygamber de) Şöyle der: Ey Rabbim! Kavmim/ümmetim; Bu Kur’an’ı terkettiler/terkedilmiş bıraktılar!”

Peygamberimiz güzelce bir hayat yaşadı. Doğumundan vefatına kadar bütün hayatı bir örnektir. En önemlisi bu örneğin Metodunu fıkhetmektir/kavramaktır. Bu metod fıkhedilirse, detayları insan çok kolaylıkla öğrenebilecektir. Umut ederiz ki Peygamberimizi (Allah ona selam etsin) örnek alarak yaşamaya çalışan Allah’ın salih kullarından olalım. Dünya’da ve Ahiret’te en güzel biçimde yaşayanlardan olmak için gece demeden, gündüz demeden çalışalım.

 

_______________________________
“ve SÜNNET” adlı eserimizden alıntılanmıştır, Sh. 33. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar