rulet sayi tahmini bahis siteleri

İşte 4+4+4 Eğitim Sisteminde; Kur’an ve Kur’an Meali üzerine Örnek Bir Ders yapıldı: “Sadık Türkmen bugün İstanbul’da bir İlköğretim Okuluna Konuk Yazar olarak davet edildi ve Yayına Hazırladığı Kur’an Meallerini imzaladı.

14 Mart 2012, Haber ve Duyurular, 5 Yorum »

İşte 4+4+4 Eğitim Sisteminde;

Kur’an ve Kur’an Meali Üzerine Örnek Bir Ders Yapıldı!..

“Sadık Türkmen bugün İstanbul’da bir İlköğretim Okuluna,

Konuk Yazar olarak davet edildi ve Yayına Hazırladığı Kur’an Meallerini imzaladı.

BUGÜN HAKKINDA KISA BİLGİ

Allah’a sonsuz şükürler olsun; bugün İstanbul’da bir İlköğretim Okulu 5/A Sınıfına konuk olduk ve güzel yavrularımızla muhteşem anlar paylaştık.

1990 yılından beri (Kültürel, Siyasal, Ekonomik ve Güvenlik Bilim Dallarında) benimle ilgilenen ve bana bir öğrencisi olarak Değerli Üstadım; bizzat İzmir’den gelerek bu güzel çalışmamdan dolayı tebrik ettiler ve dediler ki: “Sadık Türkmen kardeşim; 52 yıllık ömrünü bir tarafa koy, bu Okuldaki 2 Saatlik Kur’an Meali Dersini bir tarafa koy, inan BU 2 SAATLİK ÇALIŞMAN AĞIR BASACAKTIR; çünkü bu memleketin BU GÜZEL EVLÂTLARINA BÜYÜK BİR HİZMETTİR” diyerek alnımdan öpmüştür… Ben de buradan huzurlarınızda; şimdiye kadar kahrımı çeken, (çünkü gerçekten zor bir insanımdır) hiçbir zaman beni bırakmayan kıymetli üstadıma hürmetlerimi sunuyorum. Devamla şunu söylemiştir; “Bana verdiğin her türlü sıkıntıya rağmen seni neden terketmediğimi, bırakmadığımı şimdi anladın mı?” demiş ve: “Allah’ın izniyle, yine bu toplumun güzelleşmesinde sana ileride ihtiyaç olacak ve seni inşaallah 2015 yılında Özel Yetkili Savcı olarak ta görmek istiyorum” diyerek; “Bu konuda İLMİ ÇALIŞMALARIMIZI daha bir titizlikle sürdürelim, sen de bu konuda İLGİLİ ESERLERİ, Adliye’de çeşitli DAVALARI takip etmeyi sakın bırakma” diyerek nasihatta bulunmuştur.

Sınıftaki çocuklarımız şu konularda bilgilendirildi: Hz. Peygamberimiz (sav); Vahiy Meleği Cebrail (as), İbrahim (as.); İbrahim as.’dan Hz. Muhammed’e kadar olan Fetret Dönemi’nden; Diri diri toprağa gömülen kızlardan (Tekvir Suresi) Tarihi anlamda küçük bir gezinti yaptıktan sonra: İlk İnen Sure’nin ilk 5 ayeti üzerinde duruldu. Alak Suresi doğrultusunda; EMİRLER, YASAKLAR, TAVSİYELER ve BİLİNMESİ GEREKENLER konusunda ayetler incelendi.

Daha sonra SORULU CEVAPLI gidildi. Gerçekten sordukları sorularla beni çok şaşırttılar. Kendi kendime dedim ki: Bu muhteşem çocuklar adeta büyümüş te küçülmüşler.

Hele kız çocuklarımız; Peygamberimiz zamanında cahil insanların DİRİ DİRİ KIZLARINI TOPRAĞA GÖMME olayını hatırladıkça adeta kalpleri ürperiyordu. Bunu her an hissettim. Sonra tek tek sınıftaki bütün kız çocuklarımızı dinledim: Duygularını öğrenmek adına. Sonra günümüze geldik: Bugün aynı şekilde yapıldığını düşünüyor musunuz? diye sordum: Büyük bir kısmı; bugün daha kötüsü oluyor diye görüş belirttiler.

Ben bu çocukları görünce; yani BU KADAR TEMİZ yürekli yavrularımızı: Bu çocuklarımızın çok ihmal edildiğini; inatçı, inkârcı: Ben zaten Müslümanım diyen DİNİDAR insanları düşündükçe, bu yavrularımızı çok ihmal ettiğimizden dolayı kendime çok kızdım. Ama onlara dedim ki: BU KUR’AN MEALİNİ SİZLER İÇİN HAZIRLADIM…

Sizler çok rahat anlayasınız diye; SİZİN YAŞLARINIZDA ÇOCUKLARIM: Abdullah Furkan, Esra ve Seyyid Kutub ile okudum; onların anlayamadığı kelimelerin yerine anlayabildikleri kelimeleri koydum dedim: SİZ ANLAYABİLESİNİZ diye dedim. Çok mutlu oldular… Ben de tam bu anda: BU KİTABA SİZLER ÖLÜNCEYE KADAR SAHİP ÇIKIN ve SİZLER DE ÇOCUKLARINIZA, İNŞAALLAH TORUNLARINIZA SAHİP ÇIKMALARINI SÖYLEYİN, dedim.

Son 15-30 Dakika kendi adlarına Kur’an Meallerini imzaladık.

Ve sonra hakikaten en zor An’a geldik: Ayrılmak; gerçekten çok zordu… Beni çok duygulandırdılar. Ben bugünden itibaren KUR’AN ve GENÇLERİMİZ (Yavrularımız adına) ÇOK ÜMİTLENDİK…

Ben bu çocuklara çok inanıyorum: KUR’AN’I TERKEDİLMİŞLİK DURUMUNDAN KURTARACAKLAR ve Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’e lâyık ümmet olacaklar inşaallah.

Allahım; bu sınıftaki ve bütün ülkemizdeki ve hatta tüm dünyadaki yavrularımızı Kur’an’ı kendi anladıkları dilde okuyan ve Kur’an’ı hayatlarında bir ömür ayırmayan kullarından eylesin, diye dua ediyorum…

 

Onlar için özel bir Albüm yapıldı:

https://www.sadikturkmen.com/fotograf-albumu/ 

“İşte 4+4+4 Eğitim Sisteminde; Kur’an ve Kur’an Meali üzerine Örnek Bir Ders yapıldı: “Sadık Türkmen bugün İstanbul’da bir İlköğretim Okuluna Konuk Yazar olarak davet edildi ve Yayına Hazırladığı Kur’an Meallerini imzaladı.” için 5 cevap

 1. Tuna Birgün dedi ki:

  Yorumlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim

                                                          Tuna Birgün  5/A 626
                                                         _________________________
                                                                   Saygılarımla.. 

  • Editör dedi ki:

   Biz teşekkür ederiz Sevgili Tuna.

   • Tuna Birgün dedi ki:

    Kur’an’ı Kerim’inizi okuyorum.
    Tam çocuklara yönelik bir dilde yazdığınızdan dolayı teşekkür ederim.
                                                             Tuna Birgün  5/A 626
                                                           _________________________
                                                                     Saygılarımla..

    • Sadık TÜRKMEN dedi ki:

     Ben teşekkür ederim Tunacığım; yorumunla mutlu olduğumu bilmeni isterim. Hazırladığımız Kur’an Mealimizi okuduğunuzda anlıyor olmanız bana güç veriyor ve daha çok çalışmama vesile oluyorsunuz.

     Gözlerinden öpüyorum.

     Sevgilerimle…

     Sadık TÜRKMEN 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar