rulet sayi tahmini bahis siteleri

İnsan mıyız; bizde emânete hiyânet etme özelliği vardır!..

20 Ocak 2012, Çeşitli Görüşlerimiz, Yorum Yok »

‎~ «İnsanları; yalnız Kur’an ve Kur’an Mealleri/Çevirileri ile başbaşa bırakmak: “Emânete asla hıyânet etmeyecek olan[Allah]a emânet etmektir”, aslında!..»

 

Ben ömrüm boyunca hep bunu yaptım.

Etrafıma bir kişi toplamadım.

Hep Kur’an ve Kur’an Meallerine/Çevirilerine yönlendirdim.

Ve şimdiye kadar da EMÂNET ETTİĞİMDEN BİR HÂİNLİK GÖRMEDİM.

Yıllar sonra; bir vesile ile kendilerine ya bir Meal hediye etmişliğim olan veya bir Kur’an Meali almalarına vesile olmuşluğum olan veya bir yerde BİRKAÇ AYET uyarıda bulunmuşluğum olan insanlar: KARŞIMA ÇIKTIĞINDA; “İşte 1, 3, 5, 10, 15 ve hatta (en son google’dan beni bulan kişi 20) yıl önce bana bir Kur’an Meali hediye etmiştiniz, Kur’an Meali okumamı tavsiye etmiştiniz, birkaç Kur’an ayeti okumuştunuz çok etkilendim ve o gün bugündür OKUMAYA DEVAM EDİYORUM, diye duada bulunmuşlardır.

İnanın, hem de yüzlerce…

Bundan daha güzel bir şey olabilir mi?!

Neyleyim bana tapınan (kulluklarını, bağlılıklarını gösteren)  insanları?!..

Karşımda el pençe divan duran, yalakalık yapan, sahte gülümsemeler gösteren; cansız puttan varlıklar haline gelen insan suretindeki müsveddeleri?!

Onlardan hayır mı gelir?!

Onlarla cennet mi edinilir?!

Beni de yanlarında -kendi cehennemlerine- sürüklemekten başka ne işe yararlar?!..

Alim olmasınlar, ama kendilerini bir ömür Kur’an okumaya adayan ve güçleri nispetince hayatlarına alan insanlar olsunlar yeter!..

Birbirimizi görmesek te, birbirimizi duymasak ta; yalnız Allah ile birlikte olsunlar: Nasılsa bir gün sonsuz yıllar sayısınca birarada olacağımız, uzun uzun sohbetler yapacağımız günler yakındır ve umarız oraya girmeye, orada buluşmaya lâyık (mümin) kullardan oluruz. Bizim duamız ancak böyle olur…»

 

İnsanları, yani Allah’ın yarattığı kullarını:
YİNE ALLAH’A EMÂNET EDELİM; KUR’AN’INA YÖNLENDİRELİM!.. 

Bazı Hocalar insanlara KUR’AN MEALİ okumalarını önermesi neticesinde kendilerine bir getirisi ve artık onlara bir ihityaç olmayacağından dolayı; “Siz anlayamazsınız, siz Kur’an Mealleri ile sapıtırsınız, yanlış hükümler çıkarırsınız” gibi sözleriyle, aslında: BİZE GELİN, BİZDEN ÖĞRENİN demek istiyorlar. (Ama akıllı biri çıkıp; Hocam: Bu kez de sizin mealinize uymuş olmuyor muyuz, diye soru sorduğunda bu kez hoca sapıtıp kalır.)

Çünkü HER İNSANDA KENDİSİNE TAPINILMA/TAPINDIRTMA (bu bazen saygı gösterilmesi/duyulması olarak ta tezahör edebilir; yani karşısında el pençe divan durulma anlamında) İHTİYACI VARDIR!.. İşte bu duygusunu bastırıp yalnız Allah’a ibadet edilmesi gerektiği bilincine varanlar: SİZİ ALLAH İLE, KUR’AN İLE BAŞBAŞA BIRAKMAKTAN onur duyarım, diyebilirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar