rulet sayi tahmini bahis siteleri

“İniş Sırasına Göre Kur’an” adlı Mealimizin hazırlık aşamaları hakkında açıklama…

20 Mayıs 2013, Kur'an Mealimiz Hakkında, 2 Yorum »

MEAL HAKKINDA AÇIKLAMA

|
Arapça-Türkçe Kur'an Meali (st)OKULLARDA DERS KİTABI olarak istifade edilecek bir Meal hazırlama çalışmasına 1979 yılında başladım ve 33 yılda aşğıda maddeler halinde yazdığım aşamalardan geçerek elinizdeki “Kur‟an Meali” meydana geldi.

1- Meal‟i; okullarda öğretim kitabı olarak istifade edilebilmesi için Sûrelerin İniş Sırasına Göre İki Bölüm şeklinde plânladım. Birinci Bölüm 86 Sûre’den oluşan MEKKİ SÛRELER, İkinci Bölüm 28 Sûre’den oluşan MEDENİ SÛRELER.

2- Sûreler İniş Sırasına Göre, ayetlerin orijinal kelimelerinin arası açılarak yazıldı. Arapça orijinal kelime ve deyimlerin altlarına, Arapça Dil Bilgisi kurallarına göre karşılıkları yazıldı.

3- Kur‟an kendi içinde çelişkisiz bir kitap. Bir ayetin Meali; diğer ayetlerin Mealleri ile çelişki arzetmiyorsa yazdım.

4- Kur’an’ı indiren, kâinatı yaratan, aklı veren, duygusal zekâyı lütfeden Allah Tek’tir! Öyleyse bunlar arasında da çelişki olmamalı.

a) Kâinattaki varlıkların özelliklerine ve olaylara; yayına hazırladığım Kur’an Meali uygun olmalı, çelişki taşımamalı. Bunun için şemasını ileride sunduğum 23 Bilim Dalı üzerinde araştırmalar yaptım.

Bilimlerin ispatlanmış hüküm, prensip ve kanunlarına uygun olmasına ve aykırılıklar bulunmamasına özen gösterdim.

b) Ocak 2005 yılına kadar üzerinde çalıştığım ve Yayına Hazırladığım Mavi Kapaklı Kur’an Mealimizi 2006 yılı Ocak Ayı’nda 5.000 Adet bastırıp, akıl sahiplerine incelemeleri için dağıttım. Akıllarına uygun gelen veya gelmeyen anlamları sordum. Aldığım cevaplara göre gerekli düzeltmeleri yaparak 2009 yılında Yeni Baskıyı yaptım.

c) Mesleğinde uzmanlaşmış çok sayıda insanın duygusal zekâlarından istifâde ettim. “Lütfen aklınıza, vicdanınıza, şefkât ve merhamet duygularınıza ters gelen bir anlam varsa, acımaksızın beni eleştiriniz” dedim. Söylediklerini dikkate aldım.

|

kuran-mealiBu Meal’in TELİF HAKLARINI 01 Nisan 2013 yılı itibariyle TİCARİ KAYGI MAKSATLI BASMAMAK KAYDIYLA tüm insanlığa hediye ettim.

İnşaallah aynı Mealimizin; Arapça – İngilizce, Arapça – Çince Çevirisi yapılarak yine RESMİ WEB SİTEMDE Pdf olarak yayımlanacaktır.

Türkçe Meal HEDİYE Linki. Arzu edenler site üzerinden okuyabilir, arzu edenler de Bilgisayarlarına indirebilirler.

Link: https://www.sadikturkmen.com/sadik-turkmenin-inis-sirasina-gore-kuran-mealini-pdf-olarak-ucretsiz-indirebilirsiniz/

Sevgi ve Saygılarımla.

|

SADIK TÜRKMEN
Araştırmacı – Yazar

““İniş Sırasına Göre Kur’an” adlı Mealimizin hazırlık aşamaları hakkında açıklama…” için 2 cevap

  1. Nevzat Dalkıran dedi ki:

    İniş sırasına göre türkçe Kur’an mealinizi ev adresime gönderirmisiniz.Çok beğendim.
    Ev Adresim:Fuat Edip Baksı Mah. 1609 Sok. No:57 K:4 D:10 Mutlu Apt. Bayraklı/İZMİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar