rulet sayi tahmini bahis siteleri

Hz. Muhammed (sav)’in yani Bir Lider’in Yetişmesi: Hayat Çizgisi.

17 Kasım 2011, SÜNNET Kitabımız Hakkında, Yorum Yok »

Hz. Muhammed (sav)’in yani Bir Lider’in Yetişmesi: Hayat Çizgisi.

Hz. Muhammad, the growth of a Leader: Life Line.

 

 

Her Müslüman Gencin bu HAYAT ÇİZGİSİ’ni örnek almasını arzu ederim. Hedefinizi yıl yıl takip ediniz; umarım bizden sonra sizler başarılı olursunuz…

 

‎  “Fıkhu’s-Siyre: PEYGAMBERİMİZ (SAV)’İN UYGULAMASIYLA İSLÂM” adlı 1987 yılında GONCA YAYINEVİ tarafından basılmış olan bu eserin hemen içinde bulunan İÇ KAPAK RESMİDİR.

Muhteşemdir!..

Bu yaşıma kadar zaman zaman hep elime almış ve bu resmi hep çok titizlikle incelemişimdir: ŞU AN HZ. MUHAMMED SAV. BENİM YAŞIMDA NELER YAPIYORDU, diyerek. Mümkün mertebe Hz. Muhammed sav. Efendimizi YAŞ YAŞ TAKİP ETMEYE ÇALIŞMIŞIMDIR.

Bu yaşta o bu yılda MESCİD-İ NEBEVİ’yi inşa etti. Ensar-Muhacir kardeşliğini oluşturdu, İlk Anayasa’yı yaptı ve İlk Sayımı gerçekleştirdi bu yıl, yani benim yaşımda. Ben ise hiçbir şey başaramadım… Yani anlayacağınız çok geriden gidiyorum… Belki yayına hazırladığımız KUR’AN MEALİ’mizi okuyarak ve BU SİSTEM GEREĞİ (Şema’da anlatılan) Hz. Peygamber’i yıl yıl izleyip BAŞARIYLA YERİNE GETİREN BİR CEVVAL YİĞİT KARDEŞİMİZ ya da KARDEŞLERİMİZ ÇIKAR, duasındayım…

2013 yılı itibariyle o gün benim yaşımda olan Peygamber ise UHUD SAVAŞI’nı yapacaktı…

2013’te ölmez sağ kalırsam BENİM SAVAŞIM NEREDE VE KİMLERLE OLACAK, bilemiyorum… Ama muhtemelen KUR’AN İLE BÜYÜK BİR CİHAD OLACAĞA BENZİYOR… Öncelikle Ülkemde İl il, köy köy, kasaba kaba… Aynı şekilde TÜM DÜNYA ÜLKELERİNDE İNŞAALLAH… Yani 2 yıl daha KUR’AN MEALİ ÇALIŞMALARIMI sürdüreceğim… Gönül rahatlığıyla hah tamam şimdi oldu, dediğimde inşaallah bırakacağım. O zaman da 2013 olacak. 2 yıl kadar sürecek son iki çalışmam var… Çünkü yaklaşık iki yıldır; İKİ CLİT BİRARADA BÜYÜK BOY ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUM… Muhtemelen yıl sonuna kadar dizgi ve tashih aşaması bitmiş olur. Baskısı finansı sağlandıktan sonra inşaallah.

Şimdiye kadar çeşitli zamanların ve ufak tefek çalışmalar dışında SOKAĞA ÇIKMADIM…

Ta 70’li, 80’li yıllarda İLK TEBLİĞE BAŞLADIĞIMDA insanlara verebileceğimiz, tavsiye edebileceğimiz BİR KUR’AN MEALİMİZ olmadığı için; bir vesile ile tanıştığımız insanlar ile iletişimimizi sürdüremiyorduk… O gün mevcut Mealleri verdiğimizde; her anlamda düşünce ve duygularını düzeltmeye çalıştığımız, iyileştirmeye çalıştığımız kişileri çok geçmeden kaybediyorduk. Çünkü çoğu Meallerde çelişkiler vardı; insanlar inanmadan inkâr ediyordu… Çok geçmeden Şeytan ve onun adamları ilgilendiğimiz kişi ya da kişileri daha o kişi yola tam girmeden YOL ÜZERİNDE BEKLEYEN İNSANDAN ŞEYTANLAR tarafından yoldan saptırılıyorlardı.

Neredeyse 20 yılın üzerinde bu ızdırabı çektik ve sonuçta Rabbimize sonsuz şükürler olsun ki; BİR KUR’AN MEALİ hazırladık. Bu MEAL çok büyük bir ekip ve çok geniş tabanlı BİR ÇALIŞMA SONUCUNDA ORTAYA ÇIKTI.

Yüzlerce İSİMSİZ KAHRAMAN oldu… Hepsine şükran borçluyum… O isimsiz kahramanlar: BİZİ LÂYIK GÖRDÜLER, başrole bizi koydular: UMARIZ LÂYIKIYLA VE SADAKATLA ÖLÜM BİZE GEİP ÇATINCAYA KADAR BU DAVAYI SÜRDÜRÜRÜM. VE ÖLÜMÜM KUR’AN İLE OLUR İNŞAALLAH…

Zaten benim başka da bir işim/ibadetim yok: HAYATIM ve ÖLÜMÜM KUR’AN İLE ve YİNE KUR’AN İLE OLSUN İNŞAALLAH…

Aynı DUA’yı eğer izin verirseniz SİZLER İÇİN DE YAPABİLİR MİYİM?!

“HAYATINIZ VE ÖLÜMÜNÜZ KUR’AN İLE OLSUN! ONUNLA OLAN YAŞAM NE GÜZEL YAŞAM ve ONUNLA GELECEK ÖLÜM DE NE GÜZEL BİR ÖLÜM OLUR!”

İçten sevgilerimle…

|

|

SADIK TÜRKMEN

(17.11.2011, İstanbul)
|
|
|
 |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar