HUKUK USÛLÜ VE SÜNNET (Kitap Tanıtımı)

14 Şubat 2018, SÜNNET Kitabımız Hakkında, Videolar (Kur'an ile ilgili), Yorum Yok »

Hukuk Usûlü ve Sünnet

HUKUK USÛLÜ VE SÜNNET

Sadık Türkmen Yayınları arasında yer alan ve Editörlüğünü yaptığım: “Hukuk Usûlü ve Sünnet” adlı Eser; İlimde Üstadım Burhan EROL Bey tarafından kaleme alınmış ve ekip olarak üzerinde yıllarca çalışmalar yapılmış, 2012 yılında yayınlamak ta bana nasip olmuştur.

Eserin Temeli: GENEL METODOLOJİ adlı küçük boyutlu bir kitabına dayanır ve onlarca talebesiyle yıllarca istişare ederek bu büyük boyutlu Eser meydana getirilmiştir.

2012 yılında Basın Yayın Sektöründe yıllardır hizmet verdiğim için, tarafıma telif haklarını verip yayınlanmasını arzu ettiği çok kıymetli bir eserdir.

Ayrıca esere olan katkılarımdan dolayı 25 yıllık öğrencilik hayatımızı: Araştırmacı Fakih ünvanına lâyık görerek taçlandırmışlardır: Kendilerine çok teşekkür eder, Yüce Rabbimden sağlık afiyetle başımızda tutmasını niyaz ederim. HUKUK USÛLÜ VE SÜNNET (Kitap Tanıtımı)

Bu eser aslında yaşadığımız çağımız dilinde Kur’an’ı Anlamak ve Uygulamak, yani hayatımıza taşımak için tasarlanmış: Peygamberimizin doğumundan vefatına kadarki zaman dilimleri aşama aşama ele alınmış bir siyer niteliğindedir!

Siyer derken klasik anlamda yazılmış bir hayat hikayesi değildir: Aşama aşama Kur’an bir kişinin hayatına nasıl yansıtılır, günümüze; günümüz dilinde mümkün mertebe herkesin anlayacağı bir üslûp kullanılarak ve çok sade bir dille yayınlanmış: Çağdaş Fıkıh Usulüdür de diyebiliriz. HUKUK USÛLÜ VE SÜNNET (Kitap Tanıtımı)

|

|

Ücretsiz Hediye olarak indirebileceğiniz link;

https://www.sadikturkmen.com/hukuk-usulu-ve-sunnet

 

 

|

|

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir