rulet sayi tahmini bahis siteleri

Her insanın hayatında; kişisel gelişim, yani kendini tamamlama stratejileri olmalıdır!..

18 Mayıs 2012, Çeşitli Görüşlerimiz, Yorum Yok »

Her insanın hayatında;
kişisel gelişim, yani kendini tamamlama stratejileri olmalıdır!..

|

Hayatında BİR YAŞAM STRATEJİSİ olmayan insanlar, başkalarının hayatlarını yaşamaya mahkûmdurlar!..

Bu şu demektir; tanıdığı her yeni insanın iddiasını, düşüncesini benimseyip onlar gibi düşünmeye başlayacaktır: Ben şöyle inanıyorum dediğinde, karşı taraf hayır o yanlış dediğinde sorgulamadan benimseyip hayatlarına alacaklardır, bu çok tehlikelidir…

https://www.sadikturkmen.com/sadik-turkmen/

 

Bu Metod/Sistem/Stratejiler: Hz. Peygamber’in YAŞAM BİÇİMİNDEN (Sünnet’inden) ALINMIŞTIR ve BİR METOD OLARAK GÜNÜMÜZE UYARLANMIŞTIR!..

Yani şahsıma ait değildir. Hoş şahsıma ait bir bilgi de olsa zaten insanlığa hediye ediyorum: Anlayışımı, kavrayışımı… Doğru bulduğunuzu kendinize maledebilir ve hayatınıza uygulayabilirsiniz. Dua etmeniz yeterli.

Bu sistem: HUKUK USÛLÜ ve SÜNNET adlı eserimizin de TEMEL PRENSİPLERİDİR. Bir insan kişisel gelişim vs. adı altında yazılmış eserleri okumasa da: KUR’AN; kendi okuyucusunu MUHTEŞEM BİR ŞEKİLDE GELİŞTİRİR!.. Tabi kişi isterse…

Burada gördüğünüz 20 Aşama: Hz. Peygamber sav’in YAŞAMI TEMEL BAZ ALINARAK; 1. Aşama: İHTİYAÇLAR (Peygamberimizin doğumu itibaiyle; 20. Aşama: ÖLÜM VE HAYAT ise Hz. Peygamberimizin Vefatı ve Ahirete gözlerini açmasıyla son bulur.

Hayatımızda ONU ÖRNEK ALARAK YAŞAMAK insana büyük mutluluk verecektir.

Dolayısıyla bu sistem, metod, stratejiler: KİMSEYE (Allah’tan başkalarına) KUL OLMAMAYI ÖĞRETECEKTİR…

Bu cümleyi şe şekilde de ifade edebiliriz: Sizin kendi araştırma ve gayretlerinizle yakaladığınız size olan doğrular, başkasına tabiolmakla/uymakla edindiğiniz görüşlerden daha hayırlıdır. Yanlış ta olsa gayretleriniz ve samimiyetiniz neticesinde bir gün EN DOĞRU ANLAYIŞA iletilmeniz için Allah’a sürekli Dua’da/Talepte bulununuz. Allah’ın huzuruna (vefat ederek) döndüğünüzde en azından şöyle bir mazeretiniz olsun: “Ey Rabbim, benim gücüm ancak buna yetti, bu kadardı!.. Sen ki, gücümün üstünde bir şeyden sorumlu tutmayacağını Kur’an’ında söylemiştin, diye kendinizi savunabilirsiniz. Peki ya; başkalarına uymanızın savunmasını nasıl yapacaksınız?! Ben şu kişiye uydum, ona tabi oldum; onun kavrayışlarına, görüşlerini benimsedim dediğinizde ve o benimsediğiniz inanç sistemi/görüş BİR ŞİRK SİSTEMİ ise HÂLİNİZ NİCE OLUR?!..

En iyisi KENDİ KAVRAYIŞINIZ ÜZERE OLMAKTIR!.. Onun hesabını vermek kolaydır!..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar