Hayırlı evlat; o kazanılmış büyük bir nimet ve bırakılacak mirastır!

10 Aralık 2017, Ayetlerle Düşünmek, Çeşitli Görüşlerimiz, Yorum Yok »

Hayırlı evlat; o kazanılmış büyük bir nimet ve bırakılacak mirastır!

Rahmet Canım Anacığım ve Ben

 

Ebem (Babaannem), Babam ve kucağındaki Yeğenim Cemal, Annem ve 1974 ‘te yetim kaldığım Ortaokul’daki resmim yani Ben.

 

Çocuklarım, Damadım ve Torunlarım.

|

Yeryüzünde Terörü Bitirecek Tek Şey;
Ahiret Bilinci ile Donatılmış Nesiller Yetiştirmektir!

Hayırlı evlat; o kazanılmış büyük bir nimet ve bırakılacak mirastır!

Hayırlı Bir Evlat Kazanılmış Ne Güzel Mirastır!
(Geç olmadan öğrenilebilir şeylerdendir bu gerçek).

~ AHİRETİ İNKÂR: “Dünyada (hayvanlar da dahil) kendimizden bir başkasına; açıktan ya da gizliden zarar vermekten hiç çekinmeme halidir!” AHİRETİ KABUL ise tam tersidir, diyebiliriz…

AHİRET BİLİNCİYLE YAŞAMAYAN,
BİREY VE TOPLUMLAR GERÇEKTE YAŞAYAN ÖLÜLERDİR?!

~ “Yaptıklarını yalnız Allah rızasını gözeterek (yani karşılığını ahirette görmek arzusuyla) yapmayan her toplum medeni toplumdan sayılamaz?!”

|

Seyyidim ve Ben

TOPLUMSAL (ÖZELEŞTİREL) BİR ANALİZ!

Ey Ana-Babalar;

2018 yılı itibariyle gelin niyetlenin ve bir karar verin (Birinci Vazifemiz): “Ahiret Bilinciyle Donatılmış Evlatlar Yetiştirmek” olsun?!

Sonra huzur içinde Rabbinizin Divanına varmak için yaşayın ve ölümü bekleyin?!

Vallahi, diyorum ki;

~ “Onlara hanlar hamamlar da (bugün için apartmanlar, residenceler, avmler de) bıraksanız yine de pekçoğu mutlu ve huzurlu olamayacaklar ve belki de tam aksine size daha da düşman olacaklardır; miras kavgalarında birbirlerine düşen aileleri görüyorsunuz?!”

Ne helalinden kazanılıp elde edilen mala, mülke, servete ve geride kalan evlatlarımıza ve akrabalarımıza bırakılacak Mirasa asla karşı değilim, sakın yanlış anlaşılmasın: MİRAS DAĞITIMI HAKTIR! Ahiret bilinci olan neslin elinde hem aileye ve hem de insanlığa hizmete katkı için kullanılırsa hele ne iyi olur?! Hayırlı evlat; o kazanılmış büyük bir nimet ve bırakılacak mirastır!

|

Furkanım ve Ben

|

Furkanım

GELİN HERŞEYDEN ÖNCE ÇOCUKLARIMIZA ALLAH KORKUSUNU MİRAS OLARAK BIRAKALIM!

Hayırlı Bir Evlat Ne Güzel Mirastır!

~ “Bana dünyada gerek çocuklarına ve gerekse ülken ve dünya insanlığına MİRAS olarak ne bıraktın diye soranlara; DÜNYA ve AHİRETTE HUZURU BULMALARI İÇİN BİR KUR’AN MEALİ BIRAKTIM, diyorum ve bir de Allah korkusu ve Ahiret bilinci ile donanmış 2 Oğul, 1 Kız Evlât bıraktım, şimdilik 2 evladımdan 3’te torun; inşaallah onlar da evlatlarına PEYGAMBERLERİN MİRASI olan bu büyük ve muhteşem mirası bırakanlardan olurlar (duam budur). Bunlar dışında ne evim, ne arabam, ne bir dikili ağaç anlamında dünyalık servetim yoktur! Emekli maaşım ve Ek İş olarak yaptığım Herbalife Ürünleri satışından elde ettiğim para ile geçimimi sağlıyorum: Yüce Rabbim olmayanlara çoluk çocuk, mal mülk ve bir akarı (yaşlılıkta lazım olacak sürekli gelir anlamında bedensel manâda çalışmadan elde edilecek otomatik gelir olarak) daha çok versin diye dua ile şükrediyorum.” Hayırlı evlat; o kazanılmış büyük bir nimet ve bırakılacak mirastır!

Allah korkusunu ve Ahiret bilincini kazandırmayı: Kur’an’ı Anladıkları Dilde Okumalarını sağlayarak inşaallah başarabilirsiniz:

ÜCRETSİZ (HEDİYEMİZDİR) İNDİRİN;

https://www.sadikturkmen.com/kuranmeali/

İNSANLIK HİKAYEMİZ

~ Doğum öncesi anne karnında ne yaşayıp öğrenmeye başladıysan, bebeklik döneminde yaptığın gözlemlerden öğrenip kazandıkların; çocukluk döneminde görüp, hissedip, dokunarak aldıpın, tattığın: Ana baba kardeş sevgisi, hissi, algısı…

Ergenlik, gençlik, evlenme çağında ve öncesinde yaşadığın tertemiz ve gizliden gizliye karşılıksız ve delice bir tutkuyla tutulduğumuz aşklarımız…

Evlilik sonrası her ne oluyorsa, olduysa: Erkek olsun, Kadın olsun ta bebeklikten biriktirilen tüm iyi şeyleri insanoğlu ve insankızı birkaç ayda, birkaç yılda ne de çabuk tüketiveriyor?!

Böyle olmalı, böyle mi olmalıydı: Ebedi Hayatta birlikte sonsuz yaşamaya devam edilmesi gerekirken 3 günlük dünyaya, dünya mal ve zevklerine değişmeye değer miydi?!

Kadın olsun, Erkek olsun birbirini aldatmaya, birbirini ateşte yakmaya değer miydi: Ne hale geldi toplum?!

Birbirini ateşe atan eşler yetiştirir, biriktirir hale geldik?!

Aile bağları yok oldu, yitirdik kendimizi; arıyoruz uzaklarda, kendini kaybetmiş batı denilen toplumlarda kendimizi arar olduk: Oysa bizi yokoluşa götüren de bu özenti değil mi?!

İslâm…

Ah Kur’an…

Ey Rabbimiz…

Sana lâyık kular olamadık?!

Analar Babalar; evlatlarını BİZE LÂYIK değilsiniz diye sorgular oldu?!

Evlatlar; ana babalarını: Bize analık babalık mı yaptınız diye sorgular oldu?!

Allah’a kul olma bilinciyle büyüyen-yetişen gerçek bir İslâm Toplumunda bunlar dert olur muydu?!

Ne mi oldu bize; anlattım ya?!

|

ÖZELDEN GENELE BİR ÇIKARIM?!

Diziseverler, Futbolseverler vs. vs.

~ “Bu Yaşta Bir İtiraf: Her hafta bir Dizinin bir sonraki hafta ne olacağı ya da olayların nasıl sonuçlanacağı konusuna kafa yorduğum kadar AHİRETİM (sonum) için de kafa yorabilmeyi başarabilseydim: Belki kurtuluşa erenlerden olabilirdim?!” (SADIK TÜRKMEN)

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar