rulet sayi tahmini bahis siteleri

Güzel bir proje: http://dinamikhafiza.net/

25 Mayıs 2012, Hidâyet Rehberimiz Ayetler, Yorum Yok »

Güzel bir proje: http://dinamikhafiza.net/

|

Biz Kimiz?

 

Dinamik Hafıza Teknikleriyle Eğitim Merkezi , 2001 yılından beri eğitim veren Erdem Akademi bünyesinde, 2010 yılında uzman hafıza eğitmenleri tarafından kurulan, hafıza teknikleriyle YGS-LYS-KPSSTarih ve Matematik konusunda hizmet veren bir eğitim kurumudur. Merkezimizin hedefi, bireylere ve kurumlara hafızanın çalışma prensiplerini öğreterek kolay ve kalıcı öğrenmenin yollarını gösterip bu sistemin toplumsal platforma taşınmasını sağlamaktır.

 

|

Hafıza

Yaşananları, öğrenilenleri zihne kaydetme, zihinde saklama ve hatırlama gücü” olarak tanımlanır.

  • Kısa Süreli Hafıza (20 dakika – 1 gün kalıcılık)
  • Uzun Süreli Hafıza (beyin -nöron yaşadığı sürece kalıcılık) olarak ikiye ayrılır.

 

Hafıza Eğitimi

İstediğimiz bilgileri kolay ve çabuk ezberlemeyi, ezberlediğimiz bilgiyi unutmamayı ve saklamayı ve sakladığımız bilgiye kolayca ulaşmayı öğreten eğitimin adıdır. Hafıza eğitimi teknikleri dünyanın hemen hemen her yerinde kullanılmaktadır.

Neden Hafıza Eğitimi Almalıyım?

Öğrenciler sık sık, derslerde anlatılanların çoğunu hatırlayamamaktan şikâyet ederler. Yapılan araştırmalarda klasik bir anlatımla öğrenilen bilgilerin % 70 ‘lik bölümünün 1 saatte , %80 ‘lik bölümünün de 24 saatiçinde unutulduğunu doğrular. Görsel ve işitsel hafıza teknikleriyle hazırlanmış konu anlatımlarıyla ise öğrenilen bilgilerin kalıcı belleğe atılmasını , ihtiyaç duyulduğunda çıkarılıp kullanılması sağlanır . Bu teknik sayesinde KPSS,YGS,LYS ve diğer tüm sınavlarda çok daha büyük başarılar yakalanmaktadır


http://dinamikhafiza.net/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar