rulet sayi tahmini bahis siteleri

Gece Kartalları (Gece Bekçileri)

16 Ağustos 2017, Gündem, Haber ve Duyurular, Yorum Yok »

Gece Kartalları (Gece Bekçileri)

Eski adlarıyla Gece Bekçileri yine görevdeler!

Özellikle hırsızlıklara ve gece evlerine dönen çalışan bayanlar için çok önemli; kendilerini daha güvende hissedeceklerdir.

386 bekçi ‘Gece Kartalları’ ismiyle önceki gece İstanbul’da göreve başladı. Kentin farklı noktalarında güneşin batışından doğuşuna kadar görev yapacak bekçilere ilk gün polisler eşlik etti. Habertürk’ün gece boyunca birlikte dolaştığı bekçileri gören mahalleli şaşkınlık yaşasa da eski günleri hatırlamaktan mutlu. Bu uygulamaya en çok “Bağırınca sesimizi duyacak” diyen esnaf sevindi.

Gazete Habertürk’ten Uzay Kesmen’in haberine göre; Türkiye’de daha önce var olan bekçilik uygulamasına önceki gece yeniden başlandı. Ancak bu kez “Gece Kartalları” ismiyle görev başındalar. Özel Harekât polislerinin katıldığı derslerde araç durdurma ve silah kullanma teknikleri öğrenen 386 Gece Kartalı, 22.00-06.00 saatleri arasında görev yapacak.

 

HABERTÜRK, mahallelerin güvenliğini ve asayişini sağlayacak bekçilerin ilk devriyelerine eşlik etti. Üsküdar Kısıklı Devriye Ekipler Amirliği’nden çıkan bekçiler, resmi ekip araçlarıyla sirenler eşliğinde görev yapacakları mahallelere dağıldı. İstanbul’da ilerleyen günlerde eğitimi süren 136 ve diğer işlemleri devam eden 178 kişi olmak üzere 314 bekçi daha göreve başlayacak. Böylece İstanbul’da görev yapan bekçi sayısı 700’e ulaşacak.

 

İLK GECE KİMLİK KONTROLÜYLE GEÇTİ

8 saat çalışma ve haftada 1 gün istirahat esasına göre çalışacak bekçiler, ilk devriyelerinde ana cadde ve sokaklarda şüpheli kişiler üzerinde gece boyu kimlik kontrolü ve üst araması yaptı. Her mahallede en az iki kişi nöbet tutacak bekçilere, ilk etapta bir polis de eşlik etti. Bekçiler, zaman zaman sokak aralarında düdük çaldı.

 

Haber Kaynağı:
http://www.haberturk.com/gundem/haber/1599741-haberturk-gece-kartallari-na-ilk-gece-eslik-etti/3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar