rulet sayi tahmini bahis siteleri

Albüm

13 Mart 2012, , 4 Yorum »

“Albüm” için 4 cevap

 1. Editör dedi ki:

  BUGÜN HAKKINDA KISA BİLGİ
   

  Allah’a sonsuz şükürler olsun; bugün İstanbul’da bir İlköğretim Okulu 5/A Sınıfına konuk olduk ve güzel yavrularımızla muhteşem anlar paylaştık.

  Hz. Peygamberimiz (sav); Vahiy Meleği Cebrail (as), İbrahim (as.); İbrahim as.’dan Hz. Muhammed’e kadar olan Fetret Dönemi’nden; Diri diri toprağa gömülen kızlardan (Tekvir Suresi) Tarihi anlamda küçük bir gezinti yaptıktan sonra: İlk İnen Sure’nin ilk 5 ayeti üzerinde duruldu. Alak Suresi doğrultusunda; EMİRLER, YASAKLAR, TAVSİYELER ve BİLİNMESİ GEREKENLER konusunda ayetler incelendi.

  Daha sonra SORULU CEVAPLI gidildi. Gerçekten sordukları sorularla beni çok şaşırttılar. Kendi kendime dedim ki: Bu muhteşem çocuklar adeta büyümüş te küçülmüşler.

  Hele kız çocuklarımız; Peygamberimiz zamanında cahil insanların DİRİ DİRİ KIZLARINI TOPRAĞA GÖMME olayını hatırladıkça adeta kalpleri ürperiyordu. Bunu her an hissettim. Sonra tek tek sınıftaki bütün kız çocuklarımızı dinledim: Duygularını öğrenmek adına. Sonra günümüze geldik: Bugün aynı şekilde yapıldığını düşünüyor musunuz? diye sordum: Büyük bir kısmı; bugün daha kötüsü oluyor diye görüş belirttiler.

  Ben bu çocukları görünce; yani BU KADAR TEMİZ yürekli yavrularımızı: Bu çocuklarımızın çok ihmal edildiğini; inatçı, inkârcı: Ben zaten Müslümanım diyen DİNİDAR insanları düşündükçe, bu yavrularımızı çok ihmal ettiğimizden dolayı kendime çok kızdım. Ama onlara dedim ki: BU BU KUR’AN MEALİNİ SİZLER İÇİN HAZIRLADIM…

  Sizler çok rahat anlayasınız diye; SİZİN YAŞLARINIZDA ÇOCUKLARIM: Abdullah Furkan, Esra ve Seyyid Kutub ile okudum; onların anlayamadığı kelimelerin yerine anlayabildikleri kelimeleri koydum dedim: SİZ ANLAYABİLESİNİZ diye dedim. Çok mutlu oldular… Ben de tam bu anda: BU KİTABA SİZLER ÖLÜNCEYE KADAR SAHİP ÇIKIN ve SİZLER DE ÇOCUKLARINIZA, İNŞAALLAH TORUNLARINIZA SAHİP ÇIKMALARINI SÖYLEYİN, dedim.

  Son 15-30 Dakika kendi adlarına Kur’an Meallerini imzaladık.

  Ve sonra hakikaten en zor An’a geldik: Ayrılmak; gerçekten çok zordu… Beni çok duygulandırdılar. Ben bugünden itibaren KUR’AN ve GENÇLERİMİZ (Yavrularımız adına) ÇOK ÜMİTLENDİK…

  Ben bu çocuklara çok inanıyorum: KUR’AN’I TERKEDİLMİŞLİK DURUMUNDAN KURTARACAKLAR ve Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’e lâyık ümmet olacaklar inşaallah.

  Allahım bu ve bütün yavrularımızı Kur’an’ı anladığı dilde okuyan ve Kur’an’ı hayatlarında bir ömür ayırmayan kullarından eylesin, diye dua ediyorum…

 2. Ayşe ÖĞRETMEN.. :) dedi ki:

   Sadık Hocam,
   Öğrencilerime kısacık zaman içerisinde kattıklarınız için,samimiyetiniz ve mütevazılığınız için çok teşekkür ediyorum..Rabbim razı olsun..

  • Sadık TÜRKMEN dedi ki:

   Merhaba Ayşe Öğretmenim :))

   Doğrusu sizi ikinci kez görmekten çok mutlu oldum.

   İzin verin de medeni cesaretinizi bir kez daha kutlayayım. 

   Bir öğretmen olarak sizi tanıdıktan sonra; bu ülkeye ve öğretmenlerine olan inancım daha bir güçlendi.

   Geçmişte okullarımızda yavrularımızın beyinlerini MAYMUNDAN GELDİK öğretileriyle kirletenleri düşündükçe doğrusu utanıyordum. Bu ve benzeri yanlış bilgileri öğrencilerimize aşılayanlar korkmadan bu işi yapıyorlardı. Şimdi isi: HAK olan, DOSDOĞRU olan ve ÇOCUKLARININ Ahiret Hayatını düşünen ve Dini bilgilerini, Allah sevgisini, Kur’an ve Peygamber sevgisini ve AHLÂKİ BOYUTU da düşünerek ahlâklarının direk dosdoğru kaynaktan almalarını sağlayan SİZİN GİBİ ÖĞRETMENLER hem kutlanır ve hem de ELLERİ ÖPÜLÜR: Toplumumuz adına, Ailelerimiz adına, Çocuklarımız adına: BİR ÖĞRETMENE yapılması gereken bir sevgi ve hürmetle ellerinizden öpmemize lütfen izin veriniz.

   Ben bu yaşa geldim, halâ ilkokul öğretmenimi unutmuş değilim. Öyle inanıyorum ki; siz de asla unutulmayacaksınız…

   Bu toplumun Aile Reisleri de sizinle gurur duyacaklardır.

   Facebook’taki yorumlardan birini aktarmak istiyorum, ne de güzel ifade etmiş bir arkadaşımız:

   Bizim bir sözümüzü hatırlatan bir arkadaşımızın:

   // Dünya Kur’an Okuyanlar Topluluğu :

   «Nihai Hedefimiz İnşaallah-u Rahman: Tüm Dünya Ülkelerinde Ders Kitabı olarak okutulması. Biz DUA EDİYORUZ/ÇALIŞIYORUZ: Duaları kabul ederek cevap verebilecek yegâne güç yalnız Allah’tır!..» [Sadık TÜRKMEN] //

   Yazısına cevaben aşağıdaki sözü sarfetmiştir:

   // Kar Suyu :

   BURDA İŞ HALKA KALIYOR…YETER ARTIK YOKSA ÇOCUKLARIMIZI KAYBEDECEĞİZ…GEREKİRSE SESİMİZİ DUYURACAĞIZ CAN BAŞLA ÇALIŞACAĞIZ…HER ŞEYİ ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞMIYORMUYUZ…BİRAZDA AHİRETLERİ İÇİN ÇALIŞALIM…İNŞ KABUL OLURDA ÇOCUKARIMIZ ERKEN YAŞTA KURANLA TANIŞIR… //

   18 saat önce ·  ·  1

   Sevgili öğretmenim; bu hayırlı çalışmalarınızı diğer Öğretmenlerimize de tavsiye ederek çalışmalarınızı sürdürmenizi ve bir ömür sağlıklı yaşam yaşamanızı Yüce Allah’tan dilerim…

   Allah; kendi dinine yardım edene her zaman yardım eder. Bu O’nun vadidir… Allah sizi, öğrencilerinizi ve tüm dünyadaki güzel yavrularımızı her türlü kötülükten, kötülerden korusun.

   Sevgiyle kalın… 

 3. Sadık TÜRKMEN dedi ki:

  Birkaç ay önce Üstadımız TBMM’ne giderek Yeni Anayasa İçin Komisyon Sekreterliği’ne 18 Sayfalık “Yeni Anayasa için önerilerim” başlığı adı altında bir dosya teslim etmiştim.

  Aynı dosyadan bir adet te MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye vermiştim. 

  İki hafta önce de bir arkadaşım tarafından Sayın Tuğrul Türkeş’e bir dosya teslim edildi. Kendilerine; MHP olarak Kur’an’ın Seçmeli Ders Kitabı olması için MECLİSE BİR ÖNERGE SUNMALARI teklif edildi. Bu MHP ‘nin milletine olan bir borcudur, ifadesi kullanılmıştı.

  Bugün az önce TV Haberlerinde MHP tarafından bir önerge verileceği geçildi. Bunun için Allah’a gönülden şükrettim.

  http://www.skyturk.net/haber/sandir-kuran-i-kerimin-okullarda-secmeli-ders-olmasi-icin-onerge-verecegiz-egitim-92714.html

  http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=23225

  Aynı zamanda geçmiş dönemde ve her dönem yaklaşık 20 yıldır; Cumhurbaşkanlarımıza, Başbakanlarımıza, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Siyasi Parti Liderlerine ve Türk Silahlı Kuvvetleri Komuta Kadememize, MGK’ya, YÖK’e, MEB’na; Yayına Hazırladığımız “İniş Sırasına Göre Kur’an; Akıl ve Bilim Işığında Türkçe Çeviri” adlı eserimizden hediye ettik.
  Bu dönem Milletvekillerine de BİRKAÇ GÜNE KADAR HEPSİNE (550 Adet Milletvekilimize) BİRER ADET KUR’AN MEALİ KARGO İLE GÖNDERİLECEK… 

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=394038927279586&set=oa.179768452132521&type=1  

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=394039020612910&set=oa.179768452132521&type=1

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=394057467277732&set=oa.179768452132521&type=1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar