rulet sayi tahmini bahis siteleri

Facebook Dünya Kur’an Okuyanlar Topluluğu üyelerinin HomeOfisimizde bizi ziyaretlerinden kesitler

31 Mart 2012, Fotoğraf Albümü, Haber ve Duyurular, Kur'an Okuyanlar Topluluğu, Yorum Yok »

Dünya Kur’an Okuyanlar Topluluğu üyelerinin
HomeOfisimizde bizi ziyaretlerinden kesitler!..

https://www.facebook.com/groups/dunyakuranokuyanlartoplulugu/

|

Değerli büyüğüm; Ramazan Ekici abimiz bugün (18.02.2012) ziyaretime geldiler. Şu an evimde. Birlikte çay içiyor, sohbet ediyoruz…

Tüm dost ve kardeşlerimize selâm ve sevgilerini iletiyor…

Sohbetimiz esnasında çok ortak dostumuz, büyüğümüz olduğunu gördük… Bunlardan en başlıcaları Rahmetli Ercümend ÖZKAN ağabeyimiz. Yaşar KAPLAN ile yani benim kıymetli üstadımla da tanış çıktı…

Ramazan Ekici abimiz; Berlin’de yaşadığı dönemlerden bahsetti. Tv programları anılarını dile getirdi. Büyük bir heyecanla dinledim. Bir Kur’an Ehli olması gerektiği gibi hayat mücadelesi vermiş. Bir müminin yaşamını dinleyerek ona şahitlik etmekten mutlu oldum. Cebinde taşıdığı Meal aynı bizim çalışma yaptığımız meal gibi her yani notlarla süslenmiş.

Sonra Kur’an çalışmalarımı merak etti. Neler yaptın, neler ettin ve bu Meal nasıl ortaya çıktı gibi sorularla karşılaşınca, biz de doğal olarak ta 1970’li yıllardan başlayarak Meal’in ortaya çıkış mazisine kadar anlattık.

1980’lerde Prof.Dr. Süleyman ATEŞ Hocamızın Mealinden okuyor ve Evlerdeki Kur’an çalışmalarımızı onun Mealinden yürütüyorduk.

Satır satır çizilmiş, birbiriyle bağlantılı ayetler kenarlarda numaralandırılarak göndermeler yapılmış İLK MEALİM!..

Kitabın ilk ciltli hali parçalanmış sonra Ankara Hacıbayram’da bir ciltçiye yeniden cilt yaptırılmış ve onun da sırt kısmı param parça olmuştu okumaktan.

Ramazan abim şahitlik etti; biz de Kur’an’ı böyle okuyoruz dedi.

Biz de MEALİMİZİN hazırlık aşaması ile ilgili bilgi verdik ve elimizdeki dokümantasyonları bilgisine sunduk.

Öncelikle; Arap Dili Uzmanı bir arkadaşlarımızın yaklaşık 10 yılını alan A4 Ebadındaki, 4 Klasör ve Toplam 2.000 küsur sayfalık KELİME KELİME MEALİMİZİ Klasörler halinde önüne koydum.

Büyük bir hayranlıkla inceledi. Ve muhteşem bir çalışma dedi. Biz dedim, daha piyasada kelime mealleri yokken; çeşitli zamanlarda arkadaşlarımızla birlikte yüzbinlerce KELİME MEALLİ küçük fasiküller halinde Bazı Sureleri dağıttık, Türkiye genelinde. O dönem yayıncılara böyle bir Meal yapın dediğimizde; herkes bile gülüyordu, olur mu öyle şey diye… O dönemler günah olduğunda bile dem vuruluyordu.

Sonra tarafımızdan Cümle Meali haline getirildi. Daha sonra da Editörlüğünü üstlenerek güzel ve anlaşılır Türkçe ile dizgisini yaptım. Sonra baskı öncesi kontroller için FOTOKOPİ yaptırarak sırtından telli dosya haline getirildi e İlahiyat Profesörlerine okutulmak üzere teslim edildi, okuyup denetleyenler tarafımıza daha sonra gönderdiler. Uyarıları da dikkate alınarak yeni gözden geçirildi.

Daha sonra MAVİ KİTAP olarak ilk baskısı 5.000 Adet yapıldı. Bu kez de yine insanlara hediye edildiği gibi, Akademisyenlere, Hukukçulara Meallerimiz okunmak üzere bizzat kendi elimizle teslim edildi. Yine geri dönüşümler alındı. 2009 yılında ise KIRMIZI KİTAP olarak ASIL BASKISI yapıldı… Mekki Sureler şu an VATAN GAZETESİ’nin 2009 Ramazan Ayı’nda promosyon olarak verilmesiyle 5. Baskısını yaptı.

Ramazan abimiz çalışmalarımızı dikkatle incelerken görülüyor.

Yine “Dünya Kur’an Okuyanlar Topluluğu”ndan ve KURTLAR VADİSİ Dizisinden CELAL AL kardeşimizle de Eyüp’te biraraya geldik ve 2 saate yakın sohbet ettik, çaylarımızı yudumlarken. Sonra kendisine Kur’an Mealimizi hediye ettik.

Celal kardeşimize başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar