rulet sayi tahmini bahis siteleri

Kur’an’a oy vermediğimiz sürece huzur bulamayız!..

11 Haziran 2011, Çeşitli Görüşlerimiz, Yorum Yok »

Bugün TRT1’de birkaç dakikalık tüm siyasi partilere son propagandalarını yapmaları için YSK’nın da izniyle birkaç dakikalık zaman tanımış. Onları izliyorken aklıma geldi. Onlar vaadlerini sıralıyorlardı.

Dünya insanları arasında KUR’AN BAŞTACI OLMADIĞI SÜRECE (anladıkları lisanda okuyup yaşamlarını ona göre düzenlemedikleri sürece) o ülkenin insanları asla huzur bulamayacaktır.

 

 

 

Kur’an’a oy vermediğimiz (onu sahiplenmediğimiz/terkedilmiş bir şekilde bıraktığımız) sürece
huzur bulamayız!..

«30. (KIYAMET GÜNÜ, içinde yaşadığı kavminden şikayetçi olan)
Rasûl de dedi ki:
“Ey Rabbim!
Gerçekten kavmimden birçokları bu Kur’an’ı sahiplenmedi!”» [FURKAN SURESİ’nden]

 

Ben de öyle şeyler hayal ediyorum ki, insanlar Kur’an’a yöneldiği sürece:

 

 

“YURTTA SULH…
[ÜKLEMDE BARIŞ, HUZUR VE MUTLULUK İSTİYORUM!]

 

Yıl 2019: “Ülkemde barış, huzur ve mutluluk; sevgi ile hakim olmuş! Tüm çocuklarımız geleceğe daha bir umutla bakıyor!..”
cropped-logo-sty.pngYıl 2023: “Ülkem insanı bu kitabı okuyarak değişmiş ve ülkemiz daha bir güzel hâle gelmiş… Çocuklarımız mutlu ve huzurlu!.. Ülkemden yayılan huzur. Tüm dünyayı etkisi altına alıyor… Mutluluk; o kadar uzak değil, işte elinizde!.. NE MUTLU!”

«Sevgili çocuklar! Yüreği sevgi dolu gençler! Hep bu güzel ünleri, BU GÜZEL ÜLKEYİ hayal edin ve bu uğurda çok çalışın!» [İniş Sırasına Göre Kur’an, Akıl ve Bilim Işığında Türkçe Çeviri; 2006 Mavi Kitap, Birinci Baskı İstanbul.]

 

«BU KİTAP: “Öğrenciler ve Ailelerimiz için, topluca ve tek tek okunmaya uygun hâle getirilerek” bir ders kitabı olarak hazırlanmıştır.» [Yine yukarıda adı geçen eserin 3. Sayfasından alıntılanmıştır.]

 

 

…DÜNYADA SULH”
[DÜNYAMDA BARIŞ, HUZUR VE MUTLULUK İSTİYORUM!]
|

«Yıl 2033: İşte görüyorsunuz! Tüm dünya insanları BU KİTAP ile değişmiş!.. Dünyamız yaşanılır bir hâle getirilmiş… Huzuru ve mutluluğu yakalamak uzak değil, elinizin altında! NE MUTLU!» (Sayfa 4’ten alıntılanmıştır).

“İNŞALLAH BU ASIR; BİZİM ASRIMIZ OLACAK!..”

[DÜNYAMDA HERŞEY İYİ VE GÜZEL; GÖREBİLİYORUM!]
BU BİR YARIŞTI, ÇOK ÇALIŞTIK VE BİZ KAZANDIK!
Tüm Övgüler Alemlerin Rabbi Allah içindir…

«22. Yüzyıl Başları: Geçtiğimiz Asra, 21. Yüzyıla damgasını vurmuş; tüm dünyada, sevgi ile sessiz bir devrim başarmıştır! İnsanlık olarak müteşekkiriz!..» [DÜNYA BASININDAN TARİHİ NOT]

«Sevgili çocuklar! Yüreği sevgi dolu gençler! Hep bu güzel günleri, bu güzel dünyayı hayal ettiniz ve bu uğurda çok çalıştınız… Bu BAŞARI sizin… Sizinle gurur duyuyorum! Ve sizleri; uzun uzun dinleyeceğim O BÜYÜK GÜNDE, Buluşma Gününde bekliyorum!.. Dünyayı iyileştiren, güzelleştiren SİZLERİ tanımak; Beni çok mutlu edecektir.»

[Sizlerin başına TAÇ giydirip; ‘İşte bunlar; dünyayı iyileştiren ve güzelleştiren kullarım!’ diye, bize inşallah tanıtsın Rabbim!] (Sayfa 6’dan alıntılanmıştır.)

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar