rulet sayi tahmini bahis siteleri

Hedefimiz 2023 – 2033: “Kendi Anadillerinde Dünyada Girilmedik Konut Kalmayacak!..”

02 Nisan 2013, Kur'an Meali ve Sünnet Kitabımız (oku veya indir), 3 Yorum »

Arapça-Türkçe Kur'an Meali-1

HEDEFİMİZ:
2023 – 2033 Yılları Arasında İnşaallah;
KENDİ ANADİLLERİNDE DÜNYADA GİRMEDİK KONUT KALMAYACAK!..

Allah imkân verdikçe önce Arapça-Türkçe ve sırasıyla Tüm Global Dünya Dillerine;
Resimde görüldüğü şekilde hazırlanıp burada sizlerin hizmetine sunulacaktır!..

|

Yaklaşık Olarak Yeryüzünde Mevcut:  İKİ MİLYAR EVE DAĞITIMI YAPILMAK ÜZERE…

Yaşayanların Ana Diline Göre Hazırlanacak; “İniş Sırasına Göre Kur’an’ın Kainat/Sünnet ve Akıl/Bilim Işığında Türkçe Çevirisi”nin TÜRKÇE ÇEVİRİSİ’si Aşağıdaki Global Dünya Dillerine  Tercüme Yapmak Üzere;

Türkçe – Çince
Türkçe – Hintçe
Türkçe – Rusça
Türkçe – Farsça
Türkçe – Arapça
Türkçe – Kürtçe
Türkçe – Yunanca
Türkçe – Bulgarca
Türkçe – İtalyanca
Türkçe – İspanyolca
Türkçe – Fransızca
Türkçe – İngilizce
Türkçe – Almanca
Türkçe – Macarca
Türkçe – Arjantince

Global Dünya Lisanlarında Çeviri yaptırılacak ve bu Çeviriyi yapacak Uzmanlar Aranmaktadır!

Kur'an Meali Arapça-Türkçe Kur'an Meali

Başvuruların yine sitemizde verilen: [ [email protected] ] iletişim adresimizden yapılması rica olunur… Ve diğer Dünya Dillerine aynı şekilde hazırlanacak. Çevirisi Allah’ın izniyle finansı sağlandıkça yapılacak ve yine İNTERNET ORTAMINDA ücretsiz yayınlanacak…

HAYATIMDA TEK VE EN BÜYÜK PROJEM

Allahım; tüm alt yapımı hazırladım: Arapça Metin Solda, diğer Tüm Dünya Dilleri Sağda olmak üzere ÖRNEK ÇALIŞMAMI HAZIRLADIM… SENİN yardım ve desteğine o kadar çok ihtiyacım var ki?! Yardım ve desteğini esirgeme Allahım: Ölmeden bu çalışmalarımı tamamlamama imkân ver! Artık kesin inanıyor ve iman ediyorum ki: SENİN YARDIMIN OLMADAN ASLA BAŞARAMAM! (Amin).

[*] 2009’dan önce gitmedik Yayınevi bırakmadım. Ben bir işçiyim ve aldığım maaş şu kadar, bu Kitabı bastıracak durumum yok; bana insanlara hediye edebileceğim belirli miktar kitap verin yeter, tüm telf hakları sizin olsun, yeter ki basıp bir an evvel daha çok EVE girsin diye teklifte bulundum: Müslümanım diyen ekonomik anlamda güçlü kuvvetli hiçbir Yayınevi ve Dağıtımevi’nden hiçkimse destek vermedi (Rabbim biliyor).

Sonra çeşitli derneklerin İş Adamlarına teklif götürdüm. KOÇ AİLESİ’nden Sayın Mustafa KOÇ ve Ali KOÇ ‘a teklif götürdüm. Bir Ramazan Ayı’nda (2009) tüm Ailenin toplandığı Kadir Gecesi’nde İftar Yemeğinde 150-200 Adet Meal hediye edildi. Okusunlar da (Sayın Rahmi KOÇ ta vardı), Halaları, Teyzeleri ve Tüm Yakın Akrabalarına hediye ettim. Amacım: Daha sonra kendilerine götüreceğim teklif öncesi okusunlar da ÜLKEMİZ İNSANLARINA KATKILARI OLSUNDU?!

Bir sonraki aşama Şirket Merkez Binasına gidip ayrıca son çıkan Lüks Baskılı Meallerden kendilerine TEKLİF DOSYASI ile birlikte hediye ettim.

Teklif Proje şuydu:

Ülkemde 14 Milyona Yakın Öğrenci var ve bir o kadar da yani: 14 MİLYON KONUT VAR!

Bu öğrencilerimize Dedeniz Vehbi Koç Adına kurulan Vakıf olarak bastırın ve her yıl 1 Milyon Adet dağıtın. 14 Yılda 14 Milyon Baskıyla tüm Ülkem Konutlarına girilmiş olurdu. Bir şekilde zaten her evde Meal vardı ama hakikaten bu Yayına Hazırladığım Meal: TÜRKİYE’DE BİR İLK VE TÜRKÇESİ MUHTEŞEM… Her yaştan, her kültürden, her seviyeden insanların anlayabileceği, kavrayibileceği nitelikte bir sadeliğe yani: KONUŞMA DİLİNDE HAIRLANMIŞ BİR GÜZELLİĞE SAHİP… (Bunu çok insan takdir etmiştir ve etmektedir).

Maliyet te çıkardım: O zaman Matbaalardan aldığım fiyat her bir 1 Milyon Baskı için (baskı fazla olunca): 1-2 Lira civarı demişlerdi ve ben de kendilerine YAZILI DOSYADA bunları belirttim.

Hiçbir cevap gelmedi.

Yayınevlerinden de sonuç alamayınca 2006 ‘da bastırdığım Mavi Kapaklı Meal’den 140 Adet kalmıştı.

Rabbime dua ettim (SEN biliyorsun Allahım duamı): “Artık gücüm kalmadı, baskı yapacak durumum da yok; bu kitap yetim kaldı: Artık SENDEN başka kime gideyim, elimden geleni yaptım; beni affet, beni bağışla” diyerek gözyaşı döktüm.

Aradan tam 1 hafta geçti. Sen bu toplumun Müslümanım diyenlerinin: KAFİR dediği, ATEİST dediği; Hürriyet Gazetesi (o zaman) Genel Yayın Yönetmeni Sayın Ertuğrul ÖZKÖK kulunla bu kitaba yardım ettin…

~ “ARTIK KUR’AN’I ANLIYORUM” diyerek te başlık attırdın.

Elimde bir Kur’an Meali var. Şimdiye kadar birkaç Meal verdi arkadaşlar, ya bir sayfasını, ya iki sayfasını okudum ve birşey anlayamadım, diyerek bir kenara bıraktım diyerek başlayıp: Şu an elimdeki Kitabı okudum ve: Artık Kur’an’ı Anlıyorum, dedi Sayın Özkök.

İşte o gün Kitabının (gücümüz nispetince yayına hazırladığımız) Türkçe Anlamına da destek verdin Rabbim…

Bakınız işte o yazının Hürriyet internet sitesi linki:
http://www.hurriyet.com.tr/artik-kurani-anliyorum-11849391

Ve sen şunu da çok iyi biliyorsun EY RABBİM: Bu müslümanım diyen Yayınevleri, Kitabevleri BİZİM MEALİMİZ hakkında Sayın Ertuğrul ÖZKÖK Kulun yazı yazdı diye: NE SATTILAR VE NE DE YAYINLADILAR?!

Şükürler olsun ki: Bu toplumun kafir dedikleri, ateist dedikleri, dinsiz dedikleri Yayınevleri vasıtasıyla halkımızın büyük çoğunluğuna ulaştık ve onlar: SADECE KUR’AN’DAN İSLAM’I ÖĞRENMEYE BAŞLADILAR…

Dost Kitabevi’nde satıldı, Evrensel Kitap ve Yayınevlerinde satıldı, D & R ‘da satıldı ve daha bir çok DİN ile, İSLAM ile ilgisi olmayan Yayınevleri ve Kitapevlerinde satıldı. İnkilap Kitabevinde satıldı vs. vs.

Bu Meal hakkında: Bir Ateist, Dinsiz, Kafir (haşa) Ertuğrul ÖZKÖK yazı yazdıysa bu Meal’de bir ….. bilmem ne vardır deyip protesto ettiler bu Müslümanım diyenler, SEN çok iyi biliyorsun Ey Rabbim!

Sonra; baktılar ki: Piyasada bu Müslümanım diyen Yayınevleri, Kitabevleri HALKIMIZ İNSANLARI tarafından Mealimiz sorulup aranınca beni aradılar; “Ben de size gelmiştim ve demiştim: Bu Kitap/Meal ileride çok tutacak ve satılacak, gelin Milyarları siz kazanın” dedim ve o zaman sizler beni kapı dışarı ettiniz; bizim de kendi Mealimiz var, diyerekten dedim. Oysa ben biliyorum ki; amaç para kazanmak ise kitap satışlarından: Kendi Mealleriniz dışında diğer tüm Mealleri satıyordunuz, diye de ekledim telefonda…

Yeni Şafak’tan Teodora Doni yazısı:
http://m.yenisafak.com/…/anlamak-ve-anlamland%C4%B1rmak-ici…

https://doniteodora.wordpress.com/…/anlamak-ve-anlamlandir…/

Çok şükür o yıllarda 20’ye Ülke’de Türk Kitabevlerinde ve internet sitelerinde satıldı. İşte onlardan biri:
http://www.turkkitap.de/kuran_inis_sirasina_gore_tu…/…/11815

WİKİPEDİA’DA BİZİM MEAL DE VAR:
https://tr.wikipedia.org/wiki/Kur’an_mealleri

SENDEN NİYAZIM; SANA DUAM, TALEBİM, MEKTUBUM:

“Bu insanlar her yıl Milyonlarca Dolar (Senin Servetinin sadece küçük bir kısmından) elde ediyorlar: Çalışmalarının karşılığı olarak! Bu imkânı onlara çalışmalarını karşılığı olarak hak ettkleri için SEN veriyorsun ey Rabbim… Ben de çalışıyorum ve daha çok çalışacağım: BEN DE SENİN SONSUZ SERVETİNDEN BANA İKRAM ETMENİ İSTİYORUM, EY HERŞEYDEN MUSTAĞNİ OLAN RABBİM!”

~ /// Yine aynı durumdayım, tükendim; SENDEN başkasından istemiyorum artık, istemeyeceğim de: Sen bana işimde yardım et, dünyada şu an yaptığım işimde kimsenin ulaşamadığı SERVETİ LÜTFET… Tüm servet kaynaklarının sahibi SENSİN çünkü, biliyorum Allahım! Senden diliyorum, Senden istiyorum sadece ve sadece: Bana işimde başarılı olacak tüm kaynakları yönlendir ne olur Allahım… Kitaptan başka bir amaçla asla kullanmayacağım bu serveti… TEMEL İHTİYAÇLARIMDAN OLAN: Yeme, İçme, Giyme, Barınma ve Seyahat için bir Binekten başka da asla bir servet biriktirmeyeceğim ve geride bırakmayacağım: Sana böyle söz verdiğimi de biliyorsun ey Rabbim… Verdiğin SERVETTEN tüm nimetlerini: Kitabının basımı ve dağımında (tüm dünya konutlarına ulaşmasında emeği geçen insanların ihtiyaçlarını karşılamak üzere) harcayacağım…”

SENDEN BÜYÜK BİR SERVET İSTİYORUM, YİNE SENİN UĞRUNDA HARCAYACAĞIM. (Amin) ///

~ /// Yine aynı durumdayım, tükendim; SENDEN başkasından istemiyorum artık, istemeyeceğim de: Sen bana işimde yardım et, dünyada şu an yaptığım işimde kimsenin ulaşamadığı SERVETİ LÜTFET… Tüm servet kaynaklarının sahibi SENSİN Allahım… Senden diliyorum; Kitaptan başka bir amaçla asla kullanmayacağım bu serveti… TEMEL İHTİYAÇLARIMDAN OLAN: Yeme, İçme, Giyme, Barınma ve Seyahat için bir Binekten başka da asla bir servet biriktirmeyeceğim. Sana böyle söz verdiğimi de biliyorsun ey Rabbim…

SENDEN BÜYÜK BİR SERVET İSTİYORUM, YİNE SENİN UĞRUNDA HARCAYACAĞIM. (Amin) ///

HEDEFİM: 2023 – 2033 Yılları Arasında İnşaallah;
Kendi Anadillerinde Dünyada Girmedik Konut Kalmayacak İnş.

İlk Baskısı 2006 ‘da yapıldı. Şu anada kadar 7. Baskısı yapıldı. Vatan Gazetesi’nin 2009 Ramazan Ayı’nda Promosyon/Hediye olarak verdikleriyle Ülkemizde yaklaşık 100 Bin Konuta girildi inş.

Allah imkân verdikçe önce Arapça-Türkçe ve sırasıyla Tüm Global Dünya Dillerine; Resimde görüldüğü şekilde hazırlanıp burada sizlerin hizmetine sunulacaktır!..

Yaklaşık Olarak Yeryüzünde Mevcut: İKİ MİLYAR EVE DAĞITIMI YAPILMAK ÜZERE (Hedef 2023-2033 öyle olacağı varsayılıyor).

Yaşayanların Ana Diline Göre Hazırlanacak; “İniş Sırasına Göre Kur’an’ın Kainat/Sünnet ve Akıl/Bilim Işığında Türkçe Çevirisi”nin TÜRKÇE ÇEVİRİSİ’si Aşağıdaki Global Dünya Dillerine Tercüme Yapmak Üzere;

Türkçe – Çince
Türkçe – Hintçe
Türkçe – Rusça
Türkçe – Farsça
Türkçe – Arapça
Türkçe – Kürtçe
Türkçe – Yunanca
Türkçe – Bulgarca
Türkçe – İtalyanca
Türkçe – İspanyolca
Türkçe – Fransızca
Türkçe – İngilizce
Türkçe – Almanca
Türkçe – Macarca
Türkçe – Arjantince

Global Dünya Lisanlarında Çeviri yaptırılacak ve bu Çeviriyi yapacak Uzmanlar Aranmaktadır!

BU DUYURUYU YAPMIŞIM, BENİ MAHÇUP ETME ALLAHIM (Amin).

TVNET’TE SAYIN METİN MUTANOĞLU KONUĞU OLDUK:
https://www.youtube.com/watch?v=GHunbET-Fvg

“Hedefimiz 2023 – 2033: “Kendi Anadillerinde Dünyada Girilmedik Konut Kalmayacak!..”” için 3 cevap

 1. halise dedi ki:

  m. esed meali musaftan türkçeye satırlanmış bir meal değil, galiba ingilizceden türkçeye idi. bu istisnâ hariç bir de japon izutsunun başkalarınca türkçeye çevirilerini saymaz isek bu ne garipliktir?
  orjinal mushaf ortada iken; meselâ:
  Türkçe – Çince
  Türkçe – Hintçe
  Türkçe – Rusça
  Türkçe – Farsça
  Türkçe – Arapça
  Türkçe – Kürtçe
  Türkçe – Yunanca
  Türkçe – Bulgarca
  Türkçe – İtalyanca
  Türkçe – İspanyolca
  Türkçe – Fransızca
  Türkçe – İngilizce
  Türkçe – Almanca
  Türkçe – Macarca
  Türkçe – Arjantince

  şeklindeki garipliğe ne gerek var? değil mi?
  çincenin onlarca lehçesi var ve bazıları sanki ayrı bir lisan gibi bambaşa!
  hülasaa mushaftan yukarda bahsi geçen tüm lisanlara eksikleri ve hataları ile pek çok meal zaten var.
  daha bi güzeli laazım ise yine mushaftan yapılmalı! yoksa bu gariplik kıyamet alametidir.

  • Sadık TÜRKMEN dedi ki:

   İlginize teşekkür ederiz; zaten biz de Mushaf’tan yapılan bu Meali başka lisanlara çevirisini amaçladık. Eğer bu gariplik ise ve bu kıyamet alametlerinden ise ve Allah ta Kur’an’ında KIYAMET ALAMETLERİ ile ilgili BİR DE BÖYLE YENİ BİR AYET gönderdiyse (ki bugüne kadar böyle bir ayet inmemiş, kayıt nerede acaba), size zahmet olacak Sure ve Ayet No.sunu yazın da bir de biz bakalım…

 2. Enver Sağlık dedi ki:

  Çalışmalarınızın devamını dilerim ve böyle bir emeğinizden dolayı da sizlere bizzat teşekkür ederim. Allah sizlerle ve razı olsun. Saygı ve selamlarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar