rulet sayi tahmini bahis siteleri

Dua’da 10 kural

13 Haziran 2011, Dua, Biz ve İç Konuşmalar, Yorum Yok »

DUA’DA 10 KURAL

 

1- Her gün bir köşeye oturun. Hiçbir şey söylemeyin. Yalnız YARADANI düşünün. Böyle yaparsanız dimağınızı Yaradan’a açmış olursunuz.

2- Sonra basit cümlelerle sesli olarak dua etmeye başlayın. Kafanızda olan herhangi bir şeyi Yaradan’a söyleyin. Yaradan’la kendi günlük dilinizle konuşun, O sizi anlayacaktır.

3- Her gün işe veya okula giderken, trende, otobüste veya yürürken dua edin. İşyerinde, okulunuzda masanızda otururken de belirli bir süre dua edin. Dua ederken gözlerinizi kapayın, dünyayla ilişiğinizi kesip yalnızca Yaradan’ın varlığını daha iyi hissedeceksiniz.

4- Dua ederken Yaradan’dan hergün bir şeyler istemeyin, onun yerine, bize bahşettiği nimetler ve yaptığı yardımlar için teşekkür edin.

5- Dua ederken dualarınızın sevdiklerinize ulaşacağına, Yaradan’ın da onları sevip koruya-cağına inanarak dua edin.

6- Dua ederken aklınıza hiçbir olumsuz düşünce getirmeyin. Yalnız olumlu düşüncelerle ilgili dualar etkili olur, bunu aklınızdan çıkarmayın.

7- Daima Yaradan’ın sizin için yapacaklarını kabul edeceğinizi belirtin. Yaradan’a isteklerinizi de belirtin, fakat Yaradan ne yaparsa onu kabul edeceğinizi de ifade edin. Onun sizin için yaptıkları, sizin isteklerinizden her zaman daha iyi olur. Bunu da sakın unutmayın.

8- Herşeyi Yaradan’ın ellerine bıraktığınızı belirtin. Yaradan’dan size en iyi şeyleri yapma yeteneği vermesini isteyin. Hareketlerinizin her türlü sonucunu Yaradan’ın ellerine bıraka-cağınızı belirtin.

9- Sevmediğiniz ve size kötü davranan insanlar için de dua edin. Gücenme, manevi gücün ortaya çıkmasında en büyük engeldir.

10- Kendileri için dua edeceğiniz insanların bir listesini yapın. Bu listeye sizinle doğrudan ilişkisi olmayan, uzaktan tanıdığınız insanların ismini de yazın. Ne kadar çok insan için dua ederseniz, duanın faydasını o kadar çok görürsünüz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar