rulet sayi tahmini bahis siteleri

Biyografi filmleri

01 Ocak 2012, İnsan, Yaşam ve Sağlık, Yorum Yok »

Sinema tutkunlarının uzun zamandır istifade ettiği, boş zamanlarını bilgisayar başında geçirenlerin ise yeni yeni faydalanmaya başladığı online olarak film izle alternatifi bazı soruların çeşitli platformlarda tartışılmasını da beraberinde getirmiş durumda. Bunların başında gelen de online olarak hangi filmlerin keyifli bir şekilde izlenebileceği yer alıyor. Bu konuda genel kanı aksiyon ve korku filmlerini internetten izlemenin çok da ideal bir tercih olmayacağı yönünde. Doğru olan ise dram, sanatsal içerikli filmler ve kısa metrajlı filmleri izlemek oluyor. Oysa günümüzde bilgisayar ekranınızı televizyona yönlendirmeniz son derece kolaydır. Sadece bir ara kablo kullanarak televizyonunuzun ekranından internet aracılığı ile sinema filmi izleyebiliyorsunuz. Yani ekranın film türü için müsait olması tartışmalarına artık bir son verilebilir.

Bu arada akılları kurcalayan sorular elbette bunlarla sınırlı değil. Online olarak film izle tercihinde bulunmak için hangi web sitelerinin daha doğru olacağı da özellikle sinema tutkunlarının dilinden düşmüyor. Aslında bu konu son derece önemlidir. Film keyfinizin bir anda kabusa dönmemesi için mutlaka seçtiğiniz web sitesinin belirli bir kalite düzeyinin üzerinde olması şart! Örneğin zengin bir film seçeneğine sahip olamayan siteler beklentilerinizi tam olarak karşılayamayacaktır. Zira günümüzde yüzlerce site üzerinden yerli ve yabancı sinema filmleri izlenebiliyor. Ancak bunların tamamının aynı kalite düzeyinde olduğundan söz etmek pek doğru olmayacaktır. Bu husus seçenek yelpazesi açısından da geçerlidir. Bazı sitelerde film izle dediğinizde karşınıza sadece 20 film çıkarken bazılarında bu rakam 200’ü bulabiliyor. Dolayısıyla seçimler her daim daha fazla sayıda filmi ziyaretçilerine sunan web sitelerinden yana yapılıyor.

İnternetten film izle alternatifini tercih ettiğinizde web sitenin hızının da ne kadar önemli olduğunun farkına varabiliyorsunuz. Arada duraksamalar olan bir filmden çok da keyif almayacağınız gibi, en heyecanlı yerinde bağlantı kopması yaşamanız da bu keyfinizin bir anda kabusa dönmesine neden olabilir. Bu arada dilediğiniz zaman tüm film içeriklerine ulaşamıyor olmanız da sıkıntı yaratabilecek durumlar arasındadır. Bu nedenle seçimlerinizi bazı kıstasları gözeterek yapmanızda fayda var. Böylece online olarak sinema izlemenin keyfini tam olarak yaşayabilirsiniz.

İnternet başında saatlerce HD filmlerin inmesini bekleme dönemi, gelişen internet teknolojileri sayesinde yavaş yavaş tarihe karışıyor. Bilgisayar donanımlarının gelişmesi ve daha fazla kapasite sunan konfigürasyonların daha makul fiyatlara satın alınabilmesi ile birlikte online film izle siteleri üzerinden sürekli donma sorunu yaşanmadan da 720 ve 1080p film seyredilebiliyor. Şüphesiz bu şekilde yüksek çözünürlüklü filmleri seyretmek için bilgisayar donanımının iyi olması gerektiği gibi, belirli bir hızın üzerinde internet bağlantısına sahip olmak gerekiyor. Ülkemiz, Avrupa ülkelerinin büyük bir bölümü ile kıyaslandığında internet bağlantı hızları konusunda istenen ya da “hayal edilen” düzeye ulaşamamış durumda. Ancak yine de online olarak HD film seyredebilme imkanına sahip olacak kadar hızlı bir internet bağlantısına sahip olan kullanıcıların sayısının hızla arttığı da bir gerçek.

Altyapı çalışmaları bazı internet kullanıcılarının istediği hızla seyretmiyor olmasına karşın yine de günden güne daha fazla insan fiber internetin sunduğu avantajlardan yararlanabiliyor. Bu da online film seyretmenin pratikliğinden yararlanmak için 360p görüntülere muhtaç olunmaması manasına geliyor. Yüksek çözünürlüklü filmlerin de tek bir tıkla izlenebilmesi, evde film seyretmeye aniden karar verenler için en sevindirici haberlerden biri olsa gerek. Geniş ekran televizyonunda hd film seyretmek için sürekli olarak paylaşım programları aracılığıyla bilgisayarına film indirmesi gereken internet kullanıcıları, bazen hazırda izlemediği film olmadığı için film keyfini saatlerce erteleyebiliyor.

Yüksek çözünürlüklü filmlerin indirilmesini beklemeden online olarak izlenebilmesi büyük bir avantajken bir de online film sitelerinin sunduğu arşivin çok geniş olması bu avantajın katlanarak artmasına sebep oluyor. Filmlerin çekim yılı ve türüne göre kategorilere ayrılmasının yanı sıra site üzerinden en çok izlenen ve en fazla puanı alan filmlerin de listelenebilmesi, herkesin sinema beğenisi doğrultusunda seveceği bir film bulmasını kolaylaştırıyor. Kullanıcıların film izle siteleri üzerinden izlediği filmler hakkında yaptığı yorumlar da izlenmek istenen filmin nasıl olduğuyla ilgili genel bir fikir edinme imkanı sunuyor. Bu şekilde yapılan yorumların çoğunda olumlu yönde eleştiri almış filmler rahatlıkla seçilebiliyor ve tek bir tıkla ev konforunda sinema keyfine başlanabiliyor.

Kaynak : biyografi filmleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar