rulet sayi tahmini bahis siteleri

Bir soru soran kişi şunu söyler aslında: “Ben bilmiyorum, rica etsem bana yardımcı olur musunuz?!..”

24 Ağustos 2012, İnsan, Yaşam ve Sağlık, Yorum Yok »

Bir soru soran kişi şunu söyler aslında:
“Ben bilmiyorum, rica etsem bana yardımcı olur musunuz?!..”

 

Bugün bir arkadaşımız Face’den bana gelip bir soru sorabilir miyim, diyerek izin istedi. Ben tabi buyrun dedim. Cevabını aldıktan sonra: BU KONUYU SİZİNLE TARTIŞABİLİRİM, dedim. Yani: “Sen bu konuyu doğru bilmiyorsun, sana öğretebilirim” demek istiyordu gerçekte. Ben teşekkür ettim: “Soru sordun, cevabını aldın; sen bu konuda bilgisiz biri değilsin. Cevabım sana göre uygun değilse, atarsın bir tarafa” şeklinde, buna benzer bir cevabım oldu.

Kendisi sanırım genç bir arkadaşımızdı; ona öğüt olsun diye de bir iki cümle not düştüm: “Eğer bir konuda vaktiniz müsaitse sizinle konuşmak, tartışmak istiyorum” deseydi, farklı cevap alabilirdi.

Bu ve benzeri durumlarda sözlerimize dikkat etmeliyiz. Bazı insanlar tartışmadan galip çıkmadığını öğrenmiş olabilirler, bu önemli. Aynı sözü genç kardeşimize kullandım: BEN ŞİMDİYE KADAR TARTIŞMADA HİÇ GALİP GELMEDİM!..

Ben artık: BENDEN BİLGİ İSTEYENLERİ BİLGİLENDİRİYORUM.

Verdiğim cevaplar kendilerine uygun gelirse alıp benimserler, yoksa; ALIP DUVARA ÇALSINLAR, diyorum…

Konuyla ilgili paylaştığım Twettler: 

 

~ «Birilerine soru soruyorsanız, cevabı size uygun veya değilse önemi yok: Eğer cevabınızı alıyorsanız, konuyu daha ileriye götürmeyin!..»

 

~ «Bir soru soran şunu söyler aslında: BEN BİLMİYORUM, RİCA ETSEM BANA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?!..»

 

~ «Soru soran kişi bir bakarsınız: SORDUĞU KİŞİYE ÖĞRETMENLİK YAPMAYA KALKIVERİR; bu da sorulan kişiyi üzer ve onu kaybedersiniz!..»

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar