Bir Meal’in ve Mealci Sadık Türkmen’in İbretlik Hikayesi

23 Kasım 2017, Kur'an Mealimiz Hakkında, Yorum Yok »

Ertuğrul Özkök: Artık Kur’an’ı Anlıyorum

Sayın Özkök, Köşe Yazısını şu muhteşem cümleleriyle bitirir:

~ “Çevrenizdeki iftiralardan, kötülüklerden, dedikodulardan, fitneden, kıskançlıklardan çok sıkıldıysanız, temiz Türkçe’yle yapılmış bir Kuran size iyi gelebilir.”

Rahatlar, işinize bakarsınız.

Çünkü hayat, vasatlıklara, sıradanlıklara takılıp kalınmayacak kadar güzeldir, çekicidir, davetkárdır. (Ertuğrul ÖZKÖK)

 

Konuyla ilgili bir TV Programına davet edildim ve orada özellikle bu cümlesine dikkat çekerek kendilerine teşekkür ettim. (Bir Meal’in ve Mealci Sadık Türkmen’in İbretlik Hikayesi)

~ İnşaallah bir gün gelecek tüm dünyada kendi ana dillerinde KUR’AN MEALİMİZ bütün konutlara Kitap ya da İnternet ortamında Cep veya Bilgisayarlarına girecek.

Şu an onlarca internet sitesinde var ve en önemlisi insanlar 40-50 ‘ye yakın Meal Sahibi Hocaların arasında yer aldı ve dileğim yine internet ortamında Global Dünya Dillerinde Çevirisininde yer alması. Duaları kabul ederek cevap veren ve her zaman O’nun yardımına muhtaç olduğum yegâne güç Yalnız Allah’tır!

Bir Meal’in ve Mealci Sadık Türkmen’in İbretlik Hikayesi

Çünkü onca Dindar Basın Sayın ÖZKÖK yazıncaya kadar tek satır yazmadı ve Yayınevlerine teklif ettiğimiz halde (maddi durumumuz olmadığı için) yayınlamadılar ve maalesef hiç ilgi göstermediler, adeta kapı dışarı edildik. Bir Yayınevi Sahibi de Mealimi oturduğu yerden benim bulunduğum masaya (önüme) fırlattı; bir tek kitap ile ilgilenemeyiz, bizim de meallerimiz var bastığımız, şeklinde bir tavır ile…  (Bu olay üzerine dışarı çıktım ve kahrımdan ağladım ve BU DİNDAR İNSANLARI ALLAH’A ŞİKAYET ETTİM. Çünkü maddi gücüm yoktu bir sonraki baskıyı yapabilecek ve böyle güzel bir eser yok olup gidecekti, bu anlamda çok endişeliydim. Rabbim, dedim; “Ben ki: SENİN KİTABININ ANLAŞILIR OLMASI İÇİN GECE GÜNDÜZ UĞRAŞ VERDİM, ARTIK BASACAK MADDİ GÜCÜM DE YOK. MÜSLÜMAN OLDUKLARINI SÖYLEYEN KULLARIN DA İLGİLENMİYOR, BENİ AFFET, BENİ BAĞIŞLA” diye yalvardım…

TAM BİR HAFTA SONRA ALLAH (azze ve celle);
BANA SAYIN ERTUĞRUL ÖZKÖK KULUYLA YARDIM ETTİ!..

Daha önce de dile getirdim; bu Dindar kesim Kitabevlerinde satışa sunmadılar. (Halâ öyle. Bu kez de Mealimizin hakkında Ertuğrul ÖZKÖK yazdı diye satmıyorlar; “Ertuğrul Özkök bu Meal hakkında yazdıysa mutlaka bunda bir şey vardır” diyorlarmış; bize gelen söylentilere göre… Hatta birkaç Kitabevine beni tanımadıkları için sordum, aynen böyle dediler. (Bunları da Allah’a havale ediyorum. İnsan kitabı bir alır inceler, sonra bu kararı verir. Yazıklar olsun bu dindar yayınevi ve kitabevlerine). Sanırım son zamanlarda insanlardan talep gelince Dağıtımcımdan alıp satıyorlarmış.

Sadece sanırım 4. Baskıya Sayın Özkök’ün köşesinde yazdığı bu yazıyı bir ÖNSÖZ mahiyetinde koymuştum; bu bile bu dincileri çıldırttı…

Dolayısıyla Sayın ÖZKÖK ‘ün bu ilgisine böyle bir jest ile karşılık vermek benim için tamamen insani bir görev olmuştu ve o yazısını Mealimin ön kısmına koyarak minnetimi dile getirmiş oldum. Bu yazısı benim için (Mealimizin Tanıtımı açısından) Allah’ın bir lütfudur diye düşünüyorum… (Bir Meal’in ve Mealci Sadık Türkmen’in İbretlik Hikayesi)

VELHASILI

Kur’an Mealimizin yayılması konusunda müslümanım diyen kullarının desteğinden ziyade hep kösteğini gördüm, lâkin müslümanlık davası ve iddiasında olmayan ve hatta hiç ilgisi olmayan; cemaat ve toplumların Ateist, Deist, Kâfir ilan ettikleri KULLARININ desteği ile 20-25 Dünya Ülkesindeki Kitabevlerinde ve Sitelerinde Türkçe okuyup anlayan insanların hizmetine (2009-2012) yıllarında KİTAP olarak sunulmakla birlikte; binlerce şükür olsun ki: 2009 Ramazan Ayında Ülkemizde VATAN GAZETESİ’nin de PROMOSYON olarak vermesine yine o kişi vesile oldu. Allah’ın o kulunun Mealimizi okuyup anlaşılır bir dilde yazıldığını ifade edip: ARTIK KUR’AN’I ANLIYORUM diye de başlık attıktan sonra popüler (bilinir) oldu.

GAZETECİ YAZAR SAYIN ERTUĞRUL ÖZKÖK’ÜN İŞTE O KÖŞE YAZISI:
http://www.hurriyet.com.tr/artik-kurani-anliyorum-11849391

Ancak yine bu insan nasıl olur da Kur’an’ı anlar diye ve bu işte vardır bir iş diyerek maalesef DİNCİ(LİK) iddiasında olan DİN[İ]DAR GRUP MENSUBU KİTABEVLERİ tarafından bir dönem satışa sunulmadı. Ancak talep gelince kazanç sebebiyle DAĞITIMCIMDAN alıp satmak zorunda kaldılar. (Dağıtımcımın raporundan).

Ve yine şükürler olsun ki: Türkiye’de yine o dönem elimizde Kitap olarak baskısı varken D&R Kitap Marketlerinde ve Sitelerinde olduğu gibi kendilerini Solcu, Komünist, Laik’iz diye tanımlayan onlarca Kitabevi okuyucuları büyük ilgi gösterdi ve okuduklarına şahit olduğum çok geri dönüş aldım: En başta da: AKUT Başkanı Sayın Nasuh Mahruki Bay 2 Ay Eşiyle birlikte okuyup iki kez bitirdiklerini ve çok anlaşılır olduğunu ve okumaya devam ettiklerini Cepten arayarak teşekkür ettiler ve hediye etmek üzere eş dost ve arkadaşlarına sipariş verdiler. Aralarında doktorlar, sporcular, ünlüler, dünya su altı rekortmenimiz hanımefendi yine sipariş vererek Nasuh Beyi modelleyip hediye ettiler. (Bir Meal’in ve Mealci Sadık Türkmen’in İbretlik Hikayesi)

BU KİTAP BÜTÜN İNSANLIĞI KUŞATICI
VE ANLAŞILIR BİR DİLDE TASARLANMIŞTIR!

Çünkü bütün insanların Rabbinin Eseridir ve O’nun bütün kullarının okuyup anlama hakkı vardır: Yaşayıp yaşamama ya da yaşayamama hakları vardır, bizim işimiz bu anlamda onları sorgulamak ve yargılamak değildir: ANCAK HİDAYETLERİNE VESİLE OLMASI İÇİN DUA EDERİZ!

Sayın Mahruki ile Meşhur bir Dergi Röportaj yapıyor ve şu an okuduğunuz bir Kitap var mı, diye soruyor o da: SADIK TÜRKMEN’in İniş Sırası’na Göre Kur’an’ın Türkçe Çevirisi var diyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir